Urfa'da yılan hikayesi! Beklerken 'şair' oldu

Şanlıurfa'da 5 yıl önce kentsel dönüşüm kapsamında Eskihal Pazarı'nda başlanılan projede, onca yıla rağmen bir sonuca varılamadı. 1 buçuk yıl içinde bitirme sözü alan esnaf duruma isyan ederken, dükkanlardan birinin de sahibi olan 45 yıllık ciğerci bir vatandaş yazdığı şiirle sitem etti.

Urfa'da yılan hikayesi! Beklerken 'şair' oldu
banner38

Şanlıurfa'da 2014 yılında başlanılan projenin sona ermesi dört gözle bekleniyor.
 Şehrin göbeğinde yer alan hal pazarının 5 yıl önce taşınması üzerine, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi alanı bir proje kapsamında esnaftan devraldı. Büyükşehir belediyesi, yaklaşık olarak  200 iş yerinin bulunduğu pazar yeri için TOKİ ile anlaşarak, bölgenin alt kısmını dükkan, üst kısmını ise iş hanı olarak inşa etmek istedi.
 Esnaftan 1 buçuk yıl içinde bitirileceği sözüyle alan devralınırken, geçen onca yıla rağmen bir sonuca varılamadı. Verilen söz sonrası 5 yıl geçmesi üzerine esnaf, her fırsatta isyanını dile getirdi. Dükkanlarını teslim ettikleri için kimi esnaf mağduriyetlerini yetiklilerle sık sık bir araya gelerek dile getirse de, 45 yıllık ciğerci Mehmet Yakışık farklı bir yöntem seçti.

Proje alanında alt katta dükkanı bulunan Yakışık, beklediği süre zarfında yazdığı şiirle sitemini dile getirdi. Yakışık'ın Urfa şivesiyle yazdığı şiir durumu gözler önüne sererken, okuyanların da yüzünü güldürdü.

İşte Yakışık'ın o şiiri:


AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 12:01
YORUMLAR
Fidan DOĞAN
Fidan DOĞAN - 4 ay Önce

Helal olsun cok guzel anlatmis yasadiklarini

Bilal.Aktaş
Bilal.Aktaş - 4 ay Önce

Hasret.bu.olsa.gerek

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15