Urfa'da trafik içinden çıkılmaz bir hal aldı!

Şanlıurfa'nın yol sorunu sürücüleri çileden çıkarırken, vatandaşların da yüreğini ağızlara getirdi. Kentte sık sık gündeme gelen yol ve trafik sorununa okul servisleri ve öğrenciler de karışınca iş içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Urfa'da trafik içinden çıkılmaz bir hal aldı!
banner38

Şanlıurfa'da bitmeyen 'yol çilesi' trafiği birbirine kattı.

Haliliye İlçesine bağlı Esentepe Mahallesi’nde 2002 Vakıflar İlköğretim Okulu ile Ziyaddin Akbulut Ortaokulu’nun aynı yerde bulunması trafikte zor anlar yaşattı.

 
Okul çıkışı öğrencileri almaya gelen servislerle birlikte şahsi araçların da trafiğe karışması, sürücüleri çileden çıktı. Dar ve işlevsiz olan yol, trafikte aksamalara neden oldu.

Öte yandan, servislerin yolu tıkaması sürücülere olduğu kadar yayalara da zor anlar yaşattı. Araçların nereden geldiğinin anlaşılmadığı bölgede, öğrencilerin etrafta koşturması ise olası kazaları akıllara getirdi.
 


Durumdan dert yanan çevredeki vatandaşlar, haftanın 5 günü aynı sorunla cebelleştiklerini iddia etti. Öğrencilerin olası kazalara kurban gitmesinden korktuklarını dile getiren vatandaşlar, yetkililerin bir an önce çözüm getirmesi gerektiğini aktardı.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 10:28
YORUMLAR
LÜZUMSUZ
LÜZUMSUZ - 4 ay Önce

Mesele yolların yetersiz olması meselesi değil ağalar. Mesele araç fazlalığı. Toplu ulaşım ağlarını geliştirip seferleri çoğaltıp insanları bu araçları kullandırmaya yönlendirmek lazım gelir. Aksi takdirde nüfus artacak arttıkça araç sayısı da artacak öbür taraftan araç kalabalığından dolayı dağa fazla yollar açılacak ya da yollar genişletilecek. Bunun sonu yok. Ayrıca hava kirliliği gibi doğaya zararı da cabası. Bu konuda memleketin insanları bilinçlendirilmeli, toplu ulaşımda daha iyi şartlar oluşturulmalı. Hasılı kelam meseleye bir de bu taraftan bakmak lazım gelir.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15