Urfa'da kirpiyi öldürenlere para cezası da verildi!

Şanlıurfa'da nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan oklu kirpiyi vahşice öldüren ve tutuklanan zanlılara, DKMP Genel Müdürlüğünce 19 bin 165 lira idari para cezası verildi.

Urfa'da kirpiyi öldürenlere para cezası da verildi!
banner38

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı 60 kilometre uzaktaki Aşağı Karacaören Mahallesi'nde meydana gelen olayda nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan oklu kirpiyi köpek yardımı ile yuvasından çıkaran bir grup, ellerindeki sopalarla hayvana vurmuştu. Bu sırada, kaçmaya çalışan kirpiyi grubun yanında bulunan köpek ısırmış, amatör kameraya yansıyan bu vahşette, bir kişi eline aldığı bıçakla kirpinin boğazını kesmişti.

Yaşanan bu olayın ardından kirpiyi öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan H.D., A.D. ve E.D., isimli şüphelilere bir ceza da Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğünce verildi. Şüphelilere DKMP Genel Müdürlüğünce de 'Kara Avcılığı Kanunu uyarınca 5 bin 151 lira tazminat cezası, Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında 14 bin 14 lira idari para cezası' olmak üzere toplam 19 bin 165 lira idari para cezası uygulandı.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 17:11
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15