Urfa'da hedef 'sineksiz' bir yaz!

Haliliye Belediyesi, haşere ve sinekle mücadelenin en önemli safhası olan larva ile mücadele çalışmalarını mahalle mahalle devam ettiriyor.

Urfa'da hedef 'sineksiz' bir yaz!
banner38

Temizlik İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi, vatandaşların haşere ve sinekten doğacak rahatsızlığı yaşamasının önüne geçmek amacıyla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, mahalle mahalle, sokak sokak haşere ve sinekle mücadelenin en önemli safhası olan larva ile mücadele çalışmalarını yürütüyor. İlaçlama Birimi ekipleri, haşere ve sinek larvalarının yaşam alanı olan su birikintileri, rögarlar, çöp konteynerleri ve apartman bahçelerindeki çalışmalarını yoğun şekilde devam ettiriyor. 15 araç ve 30 personel ile yürütülen çalışmalarda, 4442263 numaralı Beyaz Masa Hattına gelen isteklerde anında gideriliyor.
 


Yeşildirek Mahallesindeki çalışmalara ilişkin açıklama yapan Mahalle Muhtarı Halil Küçük, “Haliliye Belediyesi, mahallemizin ilaçlama çalışmalarını gerçekleştirdi. Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a ve ekiplerine mahallem adına teşekkür ederim” dedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Sağlık Bakanlığı tarafından haşerelere karşı kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispat edilmiş ilaçlarla çalışmaların yapıldığı bildirildi.

AJANS URFA

YORUMLAR
celal kara
celal kara - 3 ay Önce

Bamyasuyu mahallesi şehrin göbeği. bu yıl ilaçlama yapılmadı. sineklerden geçilmiyor. duyurulur

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15