Urfa'da flaş oranlar! Suç, yüzde 55 azaldı

Şanlıurfa'da suç oranının yüzde 55 azaldığını ve 9 kalem suçunda yüzde 60 oranlarında bir düşüş görüldüğünü kaydeden Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, "Sokağın her yerinde biz varız, sokağın hâkimiyetinde biz varız" dedi.

Urfa'da flaş oranlar! Suç, yüzde 55 azaldı
banner53

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği'nde kente görev alan basın mensupları ile bir araya geldi. Urfa'ya dair sorunları dinleyen Tipioğlu, çalışmalarla ilgili de önemli veriler aktardı.
 '9 KALEM SUÇUNDA YÜZDE 60’DAN FAZLA AZALMA'

Temel mala karşı suçların yüzde 60 oranında azaldığını kaydeden Tipioğlu, “Şanlıurfa’da bizim temel görevlerimizden bir tanesi devlet ile vatandaş arasındaki güven ve irtibatı kuvvetlendirmesi. Emniyet teşkilatı olarak bütün arkadaşlarımızdan en alt rütbelisinden en üst rütbelisine kadar bütün gayretimiz vatandaşın güvenini kazanmaktır ve sokakta yaşayan insanların mal, ırz emniyetini sağlamak konusunda görev yapmaktadır. Bunu burada memnuniyetle ifade etmem gerekir ki; 2016 yılının ilk 6 ayı ile 2019 yılının ilk 6 ayı mukaddesiyle edildiğinde özelikle mala karşı işlenen suçlardan 9 kalem suç dediğimiz temel mala karşı suç var bunlar; evden hırsızlık, işten hırsızlık, oto hırsızlığı, otodan hırsızlık, yan kesicilik, dolandırıcılık, gasp türü suçlarda 2016 yılı ile 2019 yılı arasında Şanlıurfa merkezde %60’ın üzerinde bir azalmanın olduğunu memnuniyetle ifade ediyorum" diye konuştu.

'3 YILDA SUÇ ORANINDA YÜZDE 55 AZALMA'

Kentteki suç oranında yüzde 55 azalma olduğunu belirten Tipioğlu, "Tabi bu tablonun ortaya çıkmasında emniyet teşkilatının her kademesinde bütün arkadaşlarımın, bütün kardeşlerimin üstün vazife anlayışıyla görev ifa etmeleri yapılıyor. Biz şunu biliriz ki; sokakta gezen herkesin canından, malından, namusundan biz sorumluyuz dolasıyla bu destur üzerine görev yapıyor bunu da gerçekten 3 yılda 9 kalem suçta çok ciddi oranda azalmanın olduğunu memnuniyetle ifade ediyorum" dedi.
 'SOKAĞIN HER YERİNDE BİZ VARIZ'

Tipioğlu, sözlerini şöyle sonlandırdı: "Terörle mücadele anlamında polisi ilgilendiren bütün alanlarda bütün arkadaşlarımız mesai gözetmeden üstün bir vazife anlayışı ile görev yapmakta. Terörle mücadele bunlardan bir tanesi yani netice itibariyle tüm gayretimiz emniyet teşkilatının temel gayreti vatandaşla devlet arasında güven ve irtibatı yükseltmek ve namuslu vatandaşlarımızın hayatını genişletmektir. Bu anlamda sokağın her yerinde biz varız, sokağın hâkimiyetinde biz varız."

BİHA

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 09:36
YORUMLAR
gerçekten
gerçekten - 2 ay Önce

sayın valim sayın emniyet müdürüne tşkler.sokaklarda uyuşturucu satıcılar hrsızlık azaldı.Ahmet yesevi mahallesi devriyeler sürdülürse

Ali Tepe
Ali Tepe - 2 ay Önce

Sayin valim ve sayın emniyet müdürüne teşekkür ederim. Otomobil hırsızlığı ve dolandiricilarada operasyon bekliyoruz. Onlarada geçit vermeyiniz. Allah razi olsun polis teşkilatından.Allah yardımcıları olsun

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15