Urfa Çalışma Grubundan da bir mesaj!

Turizm Haftası'na yönelik açıklama yapan Urfa Çalışma Grubu Derneği, "Göbeklitepe yılı olması ve ilimizin sahip olduğu turizm potansiyeli göz önüne alınarak  turizm bilincinin geliştirilmesi, iç ve dış turizmi canlandırmak amacıyla bu aracın doğru ve etkili kullanılması elzemdir" dedi.

Urfa Çalışma Grubundan da bir mesaj!
banner38

Türkiye'de 15-22 Nisan tarihleri arasında 'Turizm Haftası' çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Ülkedeki iç turizme dikkat çekmek ve turizmin önemini aktarmak amacıyla her yıl aynı tarihte kutlanan günün anlamına yönelik bir açıklamada Urfa Çalışma Grubu Derneği'nden geldi.

İşte o açıklama:

"Dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan turizm, ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra kültürlerin birbirini tanımasında, kaynaşmasında ve evrensel anlamda barışın sağlanmasında da önemli bir araçtır. Turizmde Göbeklitepe yılı olması ve İlimizin sahip olduğu turizm potansiyeli göz önüne alınarak  turizm bilincinin geliştirilmesi iç ve dış turizmi canlandırmak amacıyla bu aracın doğru ve etkili kullanılması elzemdir. Bu süreçten hız ve ilham alarak tanıtımda, alt yapıda, ilimizin doğal ve tarihi değerlerine sahip çıkmak konusunda daha büyük bir gayretle çalışarak, ilimizin turizmden daha çok gelir elde etmesi ve sürdürülebilir bir turizm politikası ile geleceğe bakması temennisi ile Turizm Haftası'nı kutluyoruz."

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 17:45
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15