Türkiye'de başka hangi büyükşehirde böyle bir şey var?

Şanlıurfa'da huzur evi olmadığı için yaşlılar, zihinsel engelliler merkezinde kalıyor. Büyükşehir statüsüne sahip kentteki bu durum karşısında yetkililerin bir an önce huzur evi için harekete geçmesi bekleniyor.

Türkiye'de başka hangi büyükşehirde böyle bir şey var?
banner38

Şanlıurfa'da barınacakları bir merkez olmadığı için kimsesiz yaşlı vatandaşlar Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalıyor. 

Özellikle doğu ve güneydoğu bölgesinde düne kadar geniş aile kültürü, güçlü aile bağları ve geleneklerden dolayı aileler yaşlılarını huzur evine bırakmak istemezken, hızla artış gösteren bireyselleşmeden dolayı artık bu iki bölgede de huzur evi yavaş yavaş ihtiyaç haline gelmeye başladı.

İhtiyacın en belirgin yaşandığı kent ise Şanlıurfa.

 

Büyükşehir statüsünden olan ve göç alması nedeniyle de nüfusu her geçen gün artan kentte hala bir huzur evi bulunmuyor. Yaşlılar Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde barınıyor.

Yaşlılar kendilerini ziyaret edenlere huzur evi istediklerini dile getiriyor. Huzur evi ihtiyacı bulunan kentte bunun için yetkililerin ne zaman adım atacağı ise merak konusu...

AJANSURFA

 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 06:45
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15