ŞUTSO’da başkanlık seçimi yarın!

ŞUTSO’da geçen hafta yapılan seçimin ardından meclise girmeyi başaran 80 üye kentin ekonomide lokomotifi olan odanın başkanını ve yönetimini yarın belirleyecek.

ŞUTSO’da başkanlık seçimi yarın!
banner38

Şanlıurfa’da oda seçimleri devam ediyor. Son olarak Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ŞUTSO) geçen hafta yapılan 29 meslek komitesi arasındaki seçimin ardından odanın meclisine girmeyi başaran 80 komite ve meclis üyesi bu kez ikinci seçimde oda yönetimini belirleyecek. Kentin ekonomisine yön verecek olan ve lokomotifi konumundaki bu odanın yönetim kurulu başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği, disiplin kurulu ve TOBB delegeliği için bazı isimler de ön plana çıkmaya başladı.

Yarın yapılacak seçimde başkanlığa aday olan isimler ise İbrahim Toru, Ali Eyyüpoğlu ve Halil Peltek şeklinde geçiyor. Daha önce başkan adaylığı için adı geçen çok isim vardı ancak kendilerine yakın buldukları aday için geri çekildikleri öğrenildi. 

Dün gece gruplar halinde bir araya gelen meclis üyeleri yarın sabaha kadar yoğun bir kulis içerisinde olacakları tahmin ediliyor.

Bu seçimin ardından da önümüzdeki günlerde ŞUTSO Meclis Başkanı, meclis divanı ve komisyonlar için üçüncü bir seçim daha gerçekleştirilecek.

Mustafa ARISÜT/AJANS URFA

 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 10:15
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15