Şanlıurfa'da o ürünler toplatılacak...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, güvensizliği tespit edilen 43 ürün için toplatma kararı aldı. Toplatma kararı verilen ürünler arasında Şanlıurfa'da üretim yapan 2 firmaya ait el feneri de bulunuyor.

Şanlıurfa'da o ürünler toplatılacak...
banner38

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, güvensizliği tespit edilen ürünler için toplatma kararı alındığını açıkladı. Toplatma kararı alınan ürünler arasında Şanlıurfa'da üretim yapan 2 firmaya ait ürünler de bulunuyor.

Erol Elektronik ve Gold Kama firmalarının ürettiği el fenerleri yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamadığı gerekçesiyle toplatılacak. 

Toplatmaya konu ürünlerden ellerinde bulunanların ürünün üreticisine başvurması gerekiyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, güvensizliği tespit edilen ve haklarında piyasaya arz yasağı, toplatma ve bertaraf kararı verilerek mevzuat ile belirlenen süreçleri tamamlanan yaptırım kararlarına ilişkin bilgilere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliğinin 10'uncu maddesi uyarınca yer verildiği belirtildi.

Bakanlık tarafından 4703 sayılı Kanun kapsamında güvensizlik nedeni ile alınan toplatma kararlarının mevzuat ile belirlenen süreçlerinin tamamlanmasını müteakip duyurulmasına devam edileceği kaydedilerek, toplatmaya konu ürünlerden ellerinde bulunanların ürünün üreticisine başvurması gerektiği bildirildi. İlanın üreticilerin aşağıda yer verilen marka/model ürünlerine yönelik olduğu ve üreticilerin tüm ürünlerini kapsamadığı ifade edildi.

 

İşte firmalar ve toplatma kararı bulunan ürünlerin listesi:

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 08:46
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15