Şanlıurfa listelerinde sürpriz yaşanabilir!

Partiler tarafından YSK'ya sunulan geçici aday listelerinde 27'sine kadar itirazlar sonucu değişikler yaşanabilicek. Listeler 30 Nisan'da yapılacak Resmi açıklama ile son halini almış olacak. Şanlıurfa'da da o tarihe kadar sürprizler bekleniyor.

Şanlıurfa listelerinde sürpriz yaşanabilir!
banner9

24 Haziran'daki genel seçime katılacak olan siyasi partiler, milletvekili aday listelerini 21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sundu.

Seçim takvimine göre milletvekili geçici aday listeleri YSK'ca 26 Resmi Gazete'de yayımlanacak ve itirazlar başlayacak. İtirazlar için ise yalnızca 1 gün süre verildi. 27 Mayıs günü saat 15.00'te itirazlar sona erecek ve karara bağlanacak.

Kesin liste ise olası eksiklerin tamamlanması ve itirazların incelenmesinin ardından 30 Mayıs Çarşamba günü ilan edilecek.

Seçim takvimi hızla ilerlerken Şanlıurfa'da da aday listelerinde değişikliğe gidileceği konuşuluyor. Özellikle AK Parti listesine itirazlar yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Parti içinde de yapılan itirazların YSK'ya sunulacağı ve 27'sinde listelerin yeniden şekilleneceği Şanlıurfa'da konuşulanlar arasında. Bu değişiklikten de en çok AK Parti ve İYİ Parti'nin etkileneceği tahmin ediliyor.

AJANS URFA 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 09:58
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15