Rektöre cevap gecikmedi: Bugün gelse yine engel oluruz!

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantılarının ikinci birleşimi bugün gerçekleşti. Gelen tepkilere yanıt veren Meclis Başkan Vekili, "Bugün gelse, biz yine engel oluruz. Yönetimlerin tesiri altında kalmadan bir karar verdik. Bunun üzerine 7. sınıf tarım arazisinin olduğu bir yere Uydu Kent'in biz doğru olduğuna karar verdik. Bu birilerini mutlu etmeyebilir, etmesin" dedi.

Rektöre cevap gecikmedi: Bugün gelse yine engel oluruz!
banner38

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantılarının ikinci birleşimi bugün yapıldı. Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç Başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen birleşimde gündem maddeleri oylamaya sunuldu.

 

 

"KARDEŞ ŞEHİR ADIYAMAN"

Gündeme alınan maddeler oy birliği ile kabul edildi. Kabul edilen gündem sonucunda, Adıyaman'ın Sincik ilçesi kardeş şehir seçildi.

 


 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı meclis toplantılarının ilk birleşiminde Balıklıgöl'ü besleyen su havzasına denk gelen Kaşmer Dağı'nın imara açılması kararı verildi. Meclis sonrası verilen karar tepkilere neden olurken, bir tepkide Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın'dan gelmişti.

 

 

"BUGÜN GELSE, BİZ YİNE ENGEL OLURUZ"
Mecliste gelen tepkilere yönelik açıklama yapan ve Taşaltın'ın Eyyübiye Kampüsü'nün imara açılmamasını eleştirmesine yanıt veren Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç, "Bugün gelse, biz yine engel oluruz. Yönetimlerin tesiri altında kalmadan bir karar verdik. Planlar 20-25 yıllıktır. Bugün tarım arazileri konusundaki bu meclisin en büyük hassasiyeti, herkes hem fikir olacak şekilde tarım arazilerinin katledilmemesi yönünde, görev sınırlarımıza girdiği kadarıyla biz engel oluruz. Bunun üzerine 7. sınıf tarım arazisinin olduğu bir yere Uydu Kent'in biz doğru olduğuna karar verdik. Bu birilerini mutlu etmeyebilir, etmesin. Bizi mutlu ediyor, vicdanen de rahatız. Yarın bittiği zaman insanlar bize en azından "Allah razı olsun, iyi bir şey yaptılar" der. Biz doğru bulduğumuza doğru deriz, yanlışa yanlış deriz. Burası demokratik bir ortam herkes kendi fikrini de beyan edebilir. Biz 2019 Marta kadar görevdeyiz. Bizim vizyonumuz, ilkelerimiz bu" ifadelerini kullandı.

Meclisin ikinci birleşimi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yerel Yönetimlerde Kalkınma Modeli sunumu ile son buldu. 
 

Özlem DİKMEN-ÖZEL HABER/AJANS URFA

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 13:31
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15