'PKK'nın hedefinde Kürtler var'

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Güvenç: "DEAŞ'ın hedefi nasıl Müslümanlarsa, PKK ve PYD'nin de hedefi Kürtlerdir. Çünkü bunların üstleri bu emri veriyor"

'PKK'nın hedefinde Kürtler var'
banner38

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, "DEAŞ'ın hedefi nasıl Müslümanlarsa, PKK ve PYD'nin de hedefi Kürtlerdir. Çünkü bunların üstleri bu emri veriyor." dedi. Güvenç, Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen ve beraberindeki 22 ilin korucu derneği başkanını kabul etti.


Türkiye'nin zor bir coğrafyada hain terör saldırılarıyla mücadelesini uzun yıllardır sürdürdüğünü, terör örgütü PKK'nın iradesinin, kökünün dışarıda olduğunu belirten Güvenç, şunları söyledi: "PKK'nın hedefi asla kürt halkının refahı, huzuru, mutluluğu, hakları ve hukuku değildir. Suriye'de Esed rejimi geçmişte 500 bin Kürt vatandaşa kimlik vermemiş, en büyük zulmü de Kürtlere yapmıştır. 2011'de Kürt gençleri, Halep'te Esed'e karşı gösteri yapan Arap gençleri ile beraber hareket etmiş, Suriye'de özgür bir yönetim istemiştir. Bu PKK ve PYD halkın sesine kulak vereceğine Kürt'e kimliğini çok gören Esed rejimi ile anlaşmıştır. Sadece Suriye'de Kürt halkının talepleri doğrultusunda PKK, Esed'e karşı dursaydı bugün Esed gitmişti. DEAŞ'ın hedefi nasıl Müslümanlarsa, PKK ve PYD'nin de hedefi Kürtlerdir. Çünkü bunların üstleri bu emri veriyor. Bunların üstleri Ortadoğu'da huzur istemiyor." - "Dağ işi bitmiştir, silah işi bitmiştir" Türkiye'de 2002'den itibaren bir devrim yapıldığını, devlet anlayışının değiştiğini anlatan Güvenç, "Cumhurbaşkanımız önderliğinde halkının tüm değerlerine saygı gösteren bir devlet anlayışını bu topraklara getirmiş bulunuyoruz ama PKK hala bunu anlamamakta direniyor. Bu anlamda verdiğiniz mücadele kutsaldır." diye konuştu.
 

'DAĞ İŞİ BİTMİŞTİR SİLAH İŞİ BİTMİŞTİR'

Acıların ortak olduğunu, akan kanın durmasını temenni ettiklerini vurgulayan Güvenç, "Türkiye'nin geldiği şu noktada artık dağda değil, gelip burada konuşacaklar. Dağ işi bitmiştir, silah işi bitmiştir. Kendilerine de yazık etmektedirler, halkımıza da yazık etmektedirler." değerlendirmesinde bulundu.

Halkın huzur, barış istediğini aktaran Güvenç, "Bizim de başkaca bir derdimiz yok. Biz bu ülkenin tüm insanlarını, değerlerini kucaklıyoruz. Bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşayan insanlar bir bin yıl daha yaşar. Huzur olursa, barış olursa bizim coğrafyamız 78 milyonu değil 180 milyonu da besler. Silahtan, şiddetten bahsedenler Kürt halkına ve ülkemize düşmanlık etmektedirler." dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 15:34
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15