Önemli karar! Sorunlar görüşülecek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ilk Meclis Birleşiminde, kentin kanayan yaraları gündeme alındı. Meclis üyelerinin oy çokluğu ile başta otel ve sıra gecesi olmak üzere birçok sorun araştırılmak üzere gündeme alındı.

Önemli karar! Sorunlar görüşülecek
banner53

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantılarının ilk birleşimi bugün gerçekleşti.
 Toplantı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül başkanlığında yapıldı. Meclise, meclis üyeelrinin yanısıra başta büyükşehir olmak üzere 11 AK Partili ilçenin de belediye başkanları katıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından gündeme alınan maddelere geçildi. Gündem maddeleri meclis üyeleri tarafından yapılan oy çokluğu ile kabul edildi.

 İşte gündeme alınan o maddeler:


TARİHİ YERLER İÇİN KISA FİLM

Şanlıurfa'nın turizmini etkileyen ve tanıtıcı katkılar sağlayan Göbeklitepe, Şuayb Şehri, Bazda Mağaraları, Halfeti, Takaron Vadisi gibi yerlerin  kısa tanıtıcı filmlerinin çekilmesi için araştırmalar yapılacak.

'OTEL SORUNU' ARAŞTIRILACAK

Şanlıurfa'nın otelcilik yarışında geride kalmaması için hem işgücü motivasyon düzeyini hem de tesislerin sağladığı imkanları sürekli geliştirme çabasına girmektedir. Bu nedenle Şanlıurfa'da bulunan otellerin kapasitelerinin ve işleyişlerinin turizme olan etkilerinin araştırılarak kapasitesi sunulacak.

SIRA GECELERİ

Şanlıurfa'da sıra gecesi yapan konuk evlerinin genel durumu ve  çevresindeki esnafın durumunun ne olduğu, belediyeler tarafından konukevlerine belge verilip verilmediği araştırılacak.

HALFETİ'DE SU SPORLARI

Halfeti ilçesinde su sporlarının geliştirilerek turizmine katkı sağlanması amacıyla organizasyonlar, Halfeti minibüslerinde şehir içi hatları oluşturulması için de gerekli çalışmalar yapılacak.

ÇÖP SORUNU GÜNDEME ALINDI

Şanlıurfa'da başta Eyyübiye bölgesinde olmak üzere çöp ve katı atıkların olduğu yerlerden çevreye yayılan kötü kokuların araştırılması ve gerekli çalışmaların yapılması da meclis tarafından oylanarak kabul edildi.Öte yandan, meclisin ilk birleşimi bugün sona ererken yarın saat 14'de ikinci birleşim gerçekleşecek.

(Özlem DİKMEN-ŞANLIURFA/BİHA)

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 17:49
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15