Olmaz demeyin! 15 Temmuz'dan sabıkalı Tugay sürgüne gidiyor...

Başarısız kalan FETÖ Darbe Girişimi esnasında kritik yerleri tutan 66. Mekanize Zırhlı Tugay hakkında karar verildi

Olmaz demeyin! 15 Temmuz'dan sabıkalı Tugay sürgüne gidiyor...
banner53

 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından alınan karar gereği, ilk olarak 3. Ordu Komutanlığı 66. Mekanize Zırhlı Piyade Tugay Komutanlığına bağlı Baştabya Kışlasından şehir dışına zırhlı araç sevkiyatı gerçekleştirilmeye başlandı.

Darbe girişiminin ardından Ankara ve İstanbul'daki kışlaların 11 Eylül'e kadar şehir dışına taşınması kararı ilk olarak İstanbul'da uygulandı. Sultangazi'deki 66. Mekanize Zırhlı Piyade Tugay Komutanlığına bağlı Baştabya Kışlasında, zırhlı araçların şehir dışına sevkiyatı için tören düzenlendi.

Bu kışladan, polis eşliğinde Tekirdağ'da Çorlu ve Beşiktepe'deki kışlalara gitmek üzere zırhlı araçların yüklü olduğu 6 tır çıkış yaptı. Önlerine Türk bayrağı asıldığı görülen tırların çıkışı sırasında çevrede güvenlik önlemi alındı. Baştabya Kışlasından diğer zırhlı araçların şehir dışına sevkiyatı peyderpey gerçekleştirileceği bildirildi.

Darbe girişimi gecesi Atatürk Havalimanı ve Vatan Caddesi'ne zırhlı araç sevkiyatının yapıldığı kışlalardan biri olan Baştabya Kışlası, 66. Mekanize Zırhlı Piyade Tugay Komutanlığına bağlı üç kışladan biri. Bu Tugay Komutanlığına bağlı diğer kışlalar ise Topçu Kartaltepe ve Tankçı Topkule kışlaları.

Eski İstanbul Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı, darbe girişimi sırasında Vatan Caddesi'nde, Baştabya Kışlasından sevk edilen bir tankın içinde yakalanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 11:24
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15