MÜSİAD Şanlıurfa'nın sorunlarına sessiz kalmadı

MÜSİAD 95. Genel İdare Kurulu Toplantısı Tekirdağ'da gerçekleştirildi.  MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi başkanı Mahmut Barut Şanlıurfa'nın sorunları ile ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal'a talepte bulundu.

MÜSİAD Şanlıurfa'nın sorunlarına sessiz kalmadı
banner38

MÜSİAD 95. Genel Kurulu Toplantısı "Maliye Politikası" sunumuyla başladı.

Genel Kurul Toplantısına Maliye Bakanı Naci Ağbal, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve bir çok ilin MÜSİAD temsilcileri katıldı. Programa katılan MÜSİAD Şanlıurfa şubesi başkanı Mahmut Barut, MÜSİAD üyelerinden aldığı çözüm ve önerileri Maliye Bakanı Naci Ağbal'a iletti.

Maliye politikalarıyla alakalı Türkiye geneli sorun ve çözüm önerilerinde bulunduklarını ifade eden MÜSİAD Şanlıurfa Şubesi başkanı Mahmut Barut, özellikle 6. teşvik bölgelerinde %50 enerji indirimi talebinde bulunduklarını aktardı. Barut, Geçtiğimiz ay bakanlar kurulunda 6. teşvik bölgelerini 5 ve 4. bölgelerde dahil oldu. Dolayısıyla eskiden çok cazip bir il olmamızın yanında cazibe illeri sayısı arttı. O yüzden 6. teşvik bölgesinde enerji indirimi istedik. Suriye sınırında olan illere özellikle de en fazla Suriyeliyi barındıran şehir olması hasebiyle Şanlıurfa'daki belediyelere ek bütçe verilmesi talebinde bulunduk. İstihdam Vergi daireleri kuruluyor. Bu konu ile alakalı olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesinde tarımda artacak yatırım potansiyeli, sanayide artacak potansiyellerin göz önünde bulundurarak Şanlıurfa'nın merkez bölge haline getirilmesi talebinde bulunduk. 

Muhsin ELGÜN / AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 09:56
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15