Meclisten de Kudüs için açıklama yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı ilk meclis birleşiminde komisyonlara sevk edilecek konular görüşüldü. Toplantıdan sonra Ajans Urfa’ya konuşan Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç, Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak gösterilmesine tepki gösterdi.

Meclisten de Kudüs için açıklama yapıldı
banner38

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantılarının 1. birleşimi bugün yapıldı. Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç Başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen birleşimde, Büyükşehir Belediyesi 2017 yılı kesin hesabı, Yönetmelik taslağı, Haliliye ve Eyyübiye’de cami yeri tahsisi ile ŞUSKİ Genel Kurulu konuları Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

BAŞKANDAN KUDÜS AÇIKLAMASI
Toplantının ardından Ajans Urfa’ya konuşan Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç, yaptığı açıklamada Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak gösterilmesini ve buraya yapılan saldırıları kınadıklarını belirterek, “Kudüs’ün Amerika tarafından İsrail’in başkenti ilan edilmesi ile konsolosluğun taşınması gibi bir amaç güdülüyor. Bu arada orada toplanan Filistinli kardeşlerimize yönelik saldırılar oldu ve 7 kardeşimizin şehit olduğu haberi geldi. Biz emperyalizmin bu oyunlarına karşı bu kardeşlerimizin ezilmemesi adına, Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’e sahip çıkmayı boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Ben Amerika’nın bu zulmünü lanetliyorum, Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir. Filistin halkının yanında olduğumuz can-ı gönülden beyan ediyoruz” dedi.

Mustafa PAYIK/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 13:29
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15