Mecliste düğün salonları ve fırınlar için flaş karar!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantılarının ilk birleşiminde, şehrin kanayan yaraları görüşüldü. Gündeme alınan raporlar doğrultusunda hava kirliliğine neden olan fırınlara 'sulu baca sistemi' zorunluluğu getirilirken, gürültüye neden olan düğün salonlarının kaldırılması üyelerin oy çokluğuyla kabul edildi.

Mecliste düğün salonları ve fırınlar için flaş karar!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şubat ayı meclis toplantılarının ilk birleşimi bugün gerçekleşti.

 

 

Toplantı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç başkanlığında yapıldı.

Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından gündeme alınan konular görüşüldü. Görüşülen gündem maddeleri, meclis üyelerinin oy çokluğu ile ilgili komisyonlara havale edildi.

Mecliste daha sonra İhtisas Komisyon Raporlarına geçildi. Görüşülen ilk rapor doğrultusunda, çevre sorunlarına yol açtığı tespit edilen sorunların çözümü sunuldu. 

 

 

İLK KONU: GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ

Görüşülen ilk rapor maddesi, şehrin görüntü kirliliğine yönelik oldu. Şehrin içerisinden geçen derelerle ilgili sorunların çözülmesi, yıkıntıların ve çatlakların giderilmesi, korkulukların takılması, rutin temizliklerinin yapılması ve zeminin iyileştirilmesi konularının denetimi meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Öte yandan, okul ve sokak duvarlarında yazılı olan ahlak bozucu yazıların silinmesi de oy birliği ile gündeme alındı.

 

FIRINLARA 'SULU BACA SİSTEMİ'

Raporun ikinci maddesi olarak, hava yoluyla kirlilik oluşturan fırınlara sulu baca sisteminin takılması görüşüldü. Gündem maddesinin denetimi, zabıta ekipleri tarafından yapılacak.

 

 

DÜĞÜN SALONLARI KALDIRILACAK!

Raporun son maddesi ise, şehrin bir diğer kanayan yarası olan hem görüntü hem de gürültü kirliliğine yönelikti. Bina altlarında bulunan ve vatandaşları olumsuz etkileyen düğün salonlarının kaldırılması konusunda gerekli çalışmaların yapılması üyelerin oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı; isim tabelalarının durumu, 2014-2018 yılları arasında gençlik ve spor bünyesinde yapılan çalışmaların ve kanalizasyonların genel durumunun görüşülmesiyle sona erdi.

Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı ikinci meclis birleşimi, 15 Şubat Cuma günü saat 14.00'da gerçekleşecek.

 

Özlem DİKMEN/ÖZEL HABER-AJANS URFA
 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 12:53
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15