Köprülü kavşak için yeni bir tarih verdi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi düzenlediği basın toplantısında bugün tamamlanması gereken Necmettin Cevheri Bulvarı'ndaki köprülü kavşak için yeni bir tarih verdi. Bölgedeki esnaf ve sürücülerin yol çalışmalarının tamamlanması için 15 gün daha sabretmesi gerekiyor.

Köprülü kavşak için yeni bir tarih verdi
banner38

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Nihat Çifti, kent genelinde görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi. Cumhuriyet Tesisleri’nde yapılan basın toplantısında Nihat Çiftçi, merak edilenler hakkında bilgiler verdi. Çifçi'nin kent ile ilgili gündeminde; Belediye borcu, köprülü kavşak çalışması ve yeşil alanlarla ilgili projeler vardı.

 

525 BİN METREKARE YEŞİL ALAN OLACAK

Nihat Çifti ilk olarak yeşil alanlara dair projelerden bahsetti ve Urfa’da yeşil alan seferberliği başlatacaklarını duyurdu. Yerel ve ulusal basın mensupları ile gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşan Çiftçi, il ve ilçeler olmak üzere kent genelinde yeşil alan çalışmaları yapacaklarını ve yeşil alan çalışmalarını arttırmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Halka yeni bir Şanlıurfa sunacaklarını vurgulayan Başkan Nihat Çiftçi, bu yıl Urfa il ve ilçeler dâhil olmak üzere 525 bin metrekare alanda yeşillendirme çalışmaları yapacaklarını söyledi. Nihat Çiftçi basın mensuplarına sunum ile il ve ilçelerde yeşillendirme seferberliğini projelerin detayları hakkında bilgi verdi.

 

DALGEÇ NE ZAMAN BİTECEK?

Emniyet Kavşağı ve Necip Fazıl Kısakürek Kavşağı’nda, Abide-Karaköprü yönündeki geliş gidişi rahatlatmak için başlatılan kavşaklar için taahhüt edilen süre 180 gündü. Ancak belirtilen sürelerde kavşakların yapımı tamamlanmadı. Kavşakların tamamlanması için taahhüt edilen süre 6 Ekim’di. Nihat Çiftçi,  Cumhuriyet Tesisleri’nde yaptığı basın toplantısında kavşakların ne zaman biteceğini de açıkladı. Yolun Pazartesi’ye kadar kapalı olacağını köprülü kavşakların 15 gün içersinde tamamın biteceğini ve vatandaşlardan anlayışlı olmaları yönünde açıklamada bulundu. Öte yandan Çiftçi, birkaç gündür trafiğe kapalı olan yolun neden kapalı olduğunu da açıkladı. Trafiğe kapalı olan Abide Kavşağı ve Çevik kuvvet arasındaki yol yapım çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Çiftçi, “Yaşanan yoğunluğu biliyoruz, çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yol yapım çalışmalarının devam ettiği bölgeyi kazaya sebebiyet vermemesi adına kapattık' dedi. 

 

BELEDİYENİN BORCU KALMADI

Nihat Çiftçi, ayrıca Cumhuriyet Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında belediyenin borcunu da açıkladı. Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na ilk geldiğinde belediyenin 930 milyon borcu olduğunu söyledi. Aradan geçen zaman kadar şu anda belediyenin borcunun olmadığını ve denk bütçe ile yönetildiğini de ifade eti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi gerek büyükşehir belediyesi olmadan önce gerekse büyükşehir statüsüne geçtiğinden bu yana ilk defa borçsuz yönetilmeye başlandı. Belediyenin borcunun tavan yaptığı yıllar ise; valiliği döneminde Büyükşehir Belediye Başkanı olan Celalettin Güvenç dönemine denk geliyor. Zira Güvenç döneminde birçok proje yapılmış. Yapılan projelerin bazısı rafta kaldı, bazısı ise yarım bırakıldı.

Ahmet CAN

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 09:36
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15