Kaymakam cinayetinin sanığı kendini yaktı!

Mardin'in Derik İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün şehit edildiği terör saldırısı sanıklarından Şerif Mesutoğlu, ifade sırasında kendini ateşe verdi. Mesutoğlu, görevlilerin müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaymakam cinayetinin sanığı kendini yaktı!
banner9

Mardin'in Derik İlçe Kaymakam'ı Muhammed Fatih Safitürk'ün 2016 yılında odasında şehit edilmesinin ardından 8 kişi tutuklandı. Haklarında dava açılan 8'i tutuklu, 15 sanığın yargılandığı davanın 8'inci duruşması bugün Mardin 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Devran Aslan, Tahsin Erdaş, Şerif Mesutoğlu, Mehmet Deniz, Ahmet Deniz, Fikret Bağı, Fikret Deniz ve Vedat Erol tutuklu bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

ÇAKMAK GAZIYLA YAKTI İDDİASI
Sanıklardan Şerif Mesutoğlu, tutuklu bulunduğu Siverek F Tipi Cezaevinden telekonferansla bağlandığı mahkemede, önemli bir konuda bilgi vereceğini söyleyerek yalnız kalmak istediğini söyledi. Mahkemenin isteği kabul etmesinin ardından odada yalnız kalan Mesutoğlu, iddiaya göre kıyafetlerinin altına gizlediği çakmak gazını çıkarıp üzerine sıktı, daha sonra çakmakla kıyafetlerini ateşe verdi.

Mesutoğlu'na ilk müdahale jandarma ve görevliler tarafından yapılırken, çağrılan ambulansla Siverek Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Mesutoğlu buradan ambulansla Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Mesutoğlu acil servise alınırken, polis ekipleri de acilin giriş-çıkışlarını hasta ve ziyaretçilere kapattı. Yanık ünitesinde tedavisine başlanan Mesutoğlu'nun hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Öte yandan Mesutoğlu'nun SEGBİS bağlantı odasına çakmak gazı ile girmesi ve kendisini ateşe vermesine ilişkin ihmali bulunanlar hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 12:41
banner8
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15