İşte Kaşmer Dağı'nda çok tartışılan mülk sahipleri!

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, düzenlediği basın toplasında Kaşmer Dağı'nda kendilerine ait mülkiyet olmadığını vurgulayarak elindeki dosyayı gösterdi ve dosyada mülk sahiplerinin isimleri olduğunu dile getirdi. Çiftçi isimleri tek tek paylaşmayacağını dile getirse de Ajans Urfa o listeye ulaştı. İşte Urfa'da çok tartışılan mülk sahipleri:

İşte Kaşmer Dağı'nda çok tartışılan mülk sahipleri!
banner38

 

 

 

Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Uydu Kent Projesi için Kaşmer Dağı'nın imara açılmasının rant iddiaları ve Balıklıgöl havzasının tehlikeye gireceği nedeniyle tepkilere sebep olması üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi basın açıklaması düzenledi.

Açıklamasında yüzde 4'ünün özel mülkiyet olduğunu, kendisi ve hiçbir meclis üyesinin orada mülkiyetinin olmadığını belirtti. Bunu kanıtlamak için de elindeki dosyada mülkiyet sahiplerinin isim listesini gösteren Çiftçi, "Mülk sahipleri bellidir" dedi. 

 

Nihat Çiftçi açıklaması sırasında isimleri tek tek paylaşmazken Ajans Urfa o listeye ulaştı. Mülk sahiplerinin 412 bin m2'den fazla alana sahip oldukları görüldü.

Tapu geçişlerinin büyük bölümünün 2018 yılının Şubat, Mart ve Nisan aylarında yapıldığı öğrenildi. 

İşte çok tartışılan ve ortaklarla beraber 32 mülk sahiplerinin isim listesi:

AJANS URFA

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 07:55
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15