İstanbul eski Emniyet Müdürü tahliye edildi

FETÖ soruşturmasında tutuklanan İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın avukatı, müvekkilinin dün akşam tahliye edildiğini açıkladı.

İstanbul eski Emniyet Müdürü tahliye edildi
banner53

FETÖ'nün mülkiye yapılanması soruşturması kapsamında örgüt üyeliği suçlamasıyla tutuklanan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, tahliye oldu. Çapkın'ın avukatının başvurusunu değerlendiren sulh Ceza Hakimliği, yurtdışına çıkma yasağı koyduğu Çapkın hakkında tahliye kararı verdi.

TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ 
Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın avukatı Fahrettin Kocağöz, önceki gün nöbetçi İstanbul 14. Sulh Ceza Hakimliği'ne tahliye talebiyle başvurdu. Talebi değerlendiren hakimlik, Çapkın'ı mevcut delil durumunu dikkate alarak tahliyesine karar verdi. Çapkın hakkında yurtdışına çıkma yasağı getirildi. Hüseyin Çapkın önceki akşam tahliye edildi.

AVUKATI YAZILI AÇIKLAMA YAPTI 
Tahliye kararı ile ilgili olarak yazılı açıklama yapan avukat Fahrettin Kocagöz, müvekkilinin 40 yılı aşkın süre milletine sadaketle hizmet ettiğini belirterek "Müvekkilim hayatının hiçbir evresinde bu terör örgütü ve üyeleriyle yasadışı herhangi bir birlikteliği olmadığı bu kararla tescillenmiştir. Müvekkilim bu süreçte hayatının her döneminde olduğu gibi sürekli, devletin bekası için dua etmiş öncelikle Türk adaletine inanmış sonra devlet aklına ve vicdanına güvenmiştir. İnanmakta ve güvenmekte haklı olduğunu görmek hepimizi mutlu etmiştir" denildi.

3 EYLÜL'DE TUTUKLANMIŞTI 
Hüseyin Çapkın 3 Eylül 2016'da çıkarıldığı nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından örgüt üyeliğinden tutuklanmıştı. Çapkın 65 gündür tutuklu bulunuyordu.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEMİŞTİ
Hakimlik sorgusunuda suçlamaları kabul etmeyen Çapkın, "Ben 30 yıl emniyet müdürlüğü yaptım. Devletime, milletime sadakat ve liyakat ile elimden gelen hizmeti ve gayreti en üst düzeyde göstererek çalıştım. Devletin hiyerarşik yapısında hiçbir kurumu, kuruluş veya şahsiyetle ilişki içerisinde bulunmadım, suçlamaları kabul etmiyorum" demişti. (Habertürk)

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 07:56
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15