İsrailli bakandan flaş açıklama: Gazze'ye saldırı hazırlığındayız!

Siyonist İsrail'in küstah bakanı Gazze'ye saldırı hazırlığı içinde olduklarını söyledi. İsrail'de Enerji Bakanlığı yapan Yuval Steinitz, diğer cephenin de İran olduğunu belirtti.

İsrailli bakandan flaş açıklama: Gazze'ye saldırı hazırlığındayız!
banner53

Filistin topraklarına göz diken ve masum kadın ve çocukları öldürmekten çekinmeyen İsrail, Gazze'ye yeni bir saldırı hazırlığı içinde...

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, "Gazze'ye geniş çaplı bir operasyon hazırlığındayız fakat bir başka cephemiz var o da İran'ın Suriye'ye yerleşmesini önlemek" dedi.

GAZZE'YE GENİŞ ÇAPLI ASKERİ SALDIRI HAZIRLIĞI

İsrail ablukası altında bulunan Gazze'ye geniş çaplı askeri saldırıya hazırlandıklarını söyleyen Steinitz, İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, bölgede yaşanan son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail'in Suriye'deki İran hedeflerine yönelik açıktan veya gizli çok sayıda saldırı düzenlediği itirafında bulunan Steinitz, "Gazze'ye geniş çaplı bir operasyon hazırlığındayız fakat bir başka cephemiz var o da İran'ın Suriye'ye yerleşmesini önlemek." ifadelerini kullandı.

Gazze Şeridi; 2008, 2012 ve 2014 yıllarında, İsrail ordusunun üç ayrı geniş çaplı saldırılarına hedef olmuş, bu saldırılarda çoğunluğunu sivillerin oluşturduğu 3 bin 700'den fazla kişi şehit olmuştu. (Milli Gazete) 

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15