İlk oruç ne zaman tutulacak?

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'a kısa bir süre kala vatandaşların araştırmaları da hız kazandı. Bu yıl ilk orucu ne zaman tutacaklarını merak eden vatandaşlar, Ramazan'ın başlangıç tarihine ilişkin Diyanet'in açıkladığı bilgileri sorguluyor. Peki, ilk oruç bu yıl ne zaman tutulacak? Ramazan ayının başlangıcı ne zaman?

İlk oruç ne zaman tutulacak?
banner38

Nisan ayı birlikte, 'bin aydan hayırlı' olarak nitelenen Ramazan ayının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu.

'Üç Aylar'ın başlamasının ardından şimdi de vatandaşlar Ramazan’ın ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. İşte, 2019 Ramazan ayı ilgili tüm detaylar...

İLK ORUÇ MAYIS'TA

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre 2019 yılının ilk oruç ibadeti, 5 Mayıs Pazar gününü 6 Mayıs Pazartesi gününe bağlayan gece sahura kalkılmasıyla başlayacak. 

6 Mayıs Pazartesi günü ilk iftarlarını yapacak olan Müslümanlar, 3 Haziran Pazartesi günü ise son oruçlarını tutarak 'Onbir Ayın Sultanı'na veda edecek.


RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

4 Haziran Salı günü başlayacak olan Ramazan Bayramı, toplamda 3 gün sürecek. Bayramın son günü ise 6 Haziran Perşembe gününe denk gelecek. 7 Haziran Cuma günü için köprü izin kullanan çalışanlar, 9 gün izin imkanı yakalayacak.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 10:23
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15