Hollanda ile gerilim tırmanıyor!

Rotterdam'a gitmek üzere yola çıkan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın yolunun kesilmesinin ardından gece saatlerinde hakkında küstah bir karar alındı. Kaya, Hollanda'da 'istenmeyen kişi' ilan edildi ve sınır dışı edileceği açıklandı. Bakan Kaya özel uçakla İstanbul'a geldi.

Hollanda ile gerilim tırmanıyor!
banner38

Hollanda kamu yayın kuruluşu Nos TV, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı  Fatma Betül Sayan Kaya'nın bazı korumalarının gözaltına alındığını belirtirken,  özel RTL kanalı Bakan Kaya'nın, "Persona non grata" (istenmeyen kişi) ilan  edildiğini, sınır dışına çıkarılacağını bildirdi.

 

BAKAN KAYA İSTANBUL'A GELİYOR

Hollanda’da skandal bir uygulamaya ve eziyete maruz kalan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, özel uçakla İstanbul’a hareket etti.

 

10 KATINI YAPARIZ 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda'nın Türk bakanları engellemesine ilişkin, "Onlar ne adım atarsa, biz de 10 katını atarız" diyerek misilleme uyarısında bulundu.

Çavuşoğlu, akşam saatlerinden itibaren Avrupalı yetkililerle  görüşmeler yaptığını ve bu konudaki tepkilerini dile getirdiği vurguladı.

 

KONSOLOSLUKLARDA TEDBİR ALINDI

Hollanda'nın attığı adımları karşılıksız bırakmayacaklarının altını  çizen Çavuşoğlu, Ankara ve İstanbul'daki Hollanda Büyükelçiliği, Başkonsolosluğu  ve rezidanslarının etrafında tedbir aldıklarını, giriş çıkışları engelleyeceklerini hatırlattı.

 

BU FAŞİST UYGULAMA

Polis konvoyu eşliğinde Hollanda’dan sınır dışı edilen Bakan Kaya, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 07:10
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15