Haliliye'de 'haşere' mücadelesi

Haliliye Belediyesi tarafından merkez ve kırsal mahalle ayrımı gözetilmeden yürütülen haşere ve sinekle mücadele çalışmalarından dolayı merkez ve kırsal mahalle muhtarları, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür etti.

Haliliye'de 'haşere' mücadelesi
banner53

Temizlik İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi, halk sağlığını korumak, vatandaşların haşere ve sinekten doğacak rahatsızlığı yaşamasının önüne geçmek amacıyla mahalle mahalle, sokak sokak haşere ve sinekle mücadele çalışmalarını gündüz ve gece vardiyaları ile devam ettiriyor.
 İlaçlama Birimi ekipleri, haşere ve sinek larvalarının yaşam alanı olan su birikintileri, rögarlar, çöp konteynerleri ve apartman bahçelerindeki çalışmalarını yoğun şekilde devam ettiriyor. 28 araç ve 40 personel ile yürütülen çalışmalarda, 4442263 numaralı Beyaz Masa Hattına gelen isteklerde anında gideriliyor. Çalışmalardan dolayı mahalle muhtarları Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat'a teşekkür etti. 

Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise Sağlık Bakanlığı tarafından haşerelere karşı kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispat edilmiş ilaçlarla çalışmaların yapıldığı bildirildi.

 Öte yandan ilaçlama çalışmaları 1 ATV motor, 2 holder, 4 mistblower, 5 elektrikli motosiklet, 16 ULV cihazı ve 40 personel ile yürütülmekte.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 15:28
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15