Haliliye İlçe Kaymakamına veda!

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Manisa İli Turgutlu İlçesinde atanan Haliliye İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz'a veda gecesi düzenlendi.

Haliliye İlçe Kaymakamına veda!
banner53

Haliliye İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz'a veda gecesi düzenlendi.

Cevahir Konuk Evinde düzenlenen geceye, il ve ilçe protokolü mensupları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, kaymakamlık personelleri ve muhtarlar katıldı.

 Gecede ev sahipliği yapan Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Seymen yaptığı konuşmada, “Haliliye İlçemizde görev yapan Kaymakamımız Sayın Ali Yılmaz’ın tayinen Manisa Turgutlu’ya gidecek olmasıdır. Allah insanlara yaşamı boyunca neler yaşaması, neler öğrenmesi gerektiğini göstermek için birtakım olaylar yaşatır. Ve bunları yaşatırken de birtakım insanlarla karşılaştırır. Hepimiz Kamu Görevlisiyiz. Hepimiz güzel yurdumuzun değişik bölgelerinden geldik. Birbirimizi tanımazken güzel dostluklar kurduk. Bu bizlere Allah’ın bir lütfudur. Kurduğumuz bu dostlukların yanında Devletin birliğini, bütünlüğünü muhafaza etmeye çalışıyoruz. Görevlerimizi ifa ederken Hak’tan, hukuktan ayrılmadan kararlar vermek zorundayız. Bu kararlar bazen en yakınımızdakilerini bile memnun etmez. Ama önemli olan hak, hukuk, adalet… Ve en önemlisi ne biliyor musunuz? Bu gök kubbe altında hoş bir sada bırakabilmektir arkadaşlar” dedi.
 YILMAZ: URFA, BULUNMAZ BİR NİMET 


Yemeğe katılan tüm katılımcılarla tek tek ilgilenip sohbet eden Kaymakam Yılmaz, yaptığı konuşmada, "Şanlıurfa’da yaklaşık 3 yıl kadar çalıştım. Genel olarak da büyük bir memnuniyetle görevimizi yapmaya çalıştık. Şanlıurfa halkı çok sıcakkanlı çok misafirperver. Dışarıdan gelen insanlara çok saygılı bir toplum. Fakat yine de Urfa’nın mutlaka kendine göre sorunları var. Biz Şanlıurfa’nın sorunlarıyla ilgilenmeye çalıştık. Gerek resmi gerekse insani konularda elimizden geleni yapmaya çalıştık. Kendine has bir sosyal yapısı bulunmakta. Fakat özünde Şanlıurfa çok güzel bir yer. Potansiyeli oldukça yüksek bir şehir. Haliliye ilçemiz Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinden birisi. 376 bin nüfuslu büyük bir ilçemiz. Burada hem Kaymakamlık hem de Sayın Valimiz Abdullah Erin'in görevlendirmesi ile Vali Yardımcılığı yapıyorduk. Dolayısıyla işlerimiz genel itibariyle yoğun geçti. Elimizden geldiği oranda vatandaşlarımıza devletimizin güler yüzünü göstermeye çalıştık. Gerek ilçedeki kurumlarımızın işlerini takip etmek. Gerekse Valiliğimizin bizlere verdiği görevleri hakkiyle yapmak için gayret gösterdik. Başta Sayın Valimizin liderliğinde ve onun direktifleriyle özellikle gençlerin yetişmesi, çocukların daha iyi eğitim alması konusunda çalışmalar yürüttük. Bunun yanı sıra turizm konusunda yine aynı şekilde emniyet, asayiş, sağlık ve benzeri konularda, mümkün olduğunca ilçemizin ilerlemesi, halkımızın refah düzeylerinin artması yönünde çalışmalar yaptık. Elbette ki yapabildiklerimizden güzel sonuçlar aldık. Fakat yapamadıklarımız da mutlaka oldu. Başta Haliliye olmak üzere ki Haliliye denince akla ilk gelen Göbeklitepe oluyor. Gerek ülkemiz için gerek Şanlıurfa için ve gerekse Haliliye ilçemiz için gurur verici bir olay. Önemli bir turizm merkezi, aynı zamanda insani bir miras. Göbeklitepe 12 bin yıllık eserlerin olduğu tüm dünya bakımından, tüm insanlık tarihi bakımından önem arz eden bir arkeolojik alan. Dolayısıyla da buraya sahip olmak gerçekten Şanlıurfa ve Haliliye için bulunmaz bir nimet ve bunun kıymetini çok iyi bilmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Duygusal anların yaşandığı gecede Kaymakam Yılmaz, tüm misafirlerle tek tek tokalaştı.

AJANS URFA

 

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15