Haliliye de yeni üyeler için oy kullandı! Kim, kaç oy aldı?

Haliliye Belediyesi meclis toplantılarının ilk birleşiminde gündem maddeleri ve başkanlık teklifleri görüşüldü. Üyelerin oylamasıyla yeni 'Denetim Komisyonu' belirlendi.

Haliliye de yeni üyeler için oy kullandı! Kim, kaç oy aldı?
banner53

Haliliye Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantılarının ilk birleşimi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda Meclis Başkan 2. Vekili Ali Doğan başkanlığında yapıldı.

Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından önerge ve gündem maddelerine geçildi. Gündemde görüşülen konular oy çokluğu ile kabul edildi.

 

 

Mecliste daha sonra başkanlık teklifleri görüşüldü. İlk olarak sunulan Denetim Komisyonu seçimi için oy kullanıldı. Yapılan oylama sonucu 6 adaydan en çok oyu alan 5 isim Denetim Kurulu üyesi oldu.

 

 

İşte adaylar ve aldıkları oylar şu şekilde:

Nihat Akbıyık-22
Osman Uludağ-21 
Aysel Göncü-22
Abdulkadir Altundağ-20
İbrahim Tapşık-24 
Cemal Babaoğlu-3

 

Öte yandan, 27 meclis üyesi oy kullanırken seçimde 2 boş ve 1 geçersiz oy yer aldı.

 

 

Denetim Komisyonundan; kamu kurum ve kuruluşlardan görevlendirileceklere 1000 TL, kamu personeli dışındaki diğer uzman kişilere büyükşehir belediyelerinde 3 bin ve diğer belediyelerde 2 bin gösterge rakamının devlet memurlarına uygulanan aylık katsayıyla çarpımı sonucu bulunacak miktarı geçmemek üzere ödeme yapılması oy çokluğu ile kabul edildi. Komisyonun emrinde görevlendirilecek kişi sayısı 1 olarak belirlenirken, 12 gün sınırı getirildi.

 

 

Haliliye Belediyesinde sözleşmeli personel olarak çalışan 15 kişinin sözleşmesinin 2019 yılında da yenilenmesi için meclisten onay çıktı. Personellerin ücretleri ise maliye tarafından belirlenecek.
 

Haliliye'nin Ocak ayı meclis toplantısı tek birleşimle sona erdi. 

 

Özlem DİKMEN/ÖZEL HABER-AJANS URFA


 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 14:26
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15