Günak, festivali değerlendirdi: İhtiyaç!

ŞUTSO Meclis Üyesi, TOBB Üst Kurul Delegesi İşadamı Mehmet Günak, ‘Şanlıurfa Kültür Turizm ve Lezzet Festivali’nin kentin tanıtımı için çok önemli bir organizasyon olduğunu söyledi.

Günak, festivali değerlendirdi: İhtiyaç!
banner38

31 Ekim-3 Kasım tarihlerinde Ankara’daki Anfa Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen “Şanlıurfa Kültür Turizm ve Lezzet Festivali” büyük ilgi çekti. Yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret ettiği festival ile ilgili açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Üyesi, TOBB Üst Kurul Delegesi İşadamı Mehmet Günak, festivalin kentin tanıtımı açısından çok değerli bir organizasyon olduğunu dile getirdi.

Festivalin kente önemli bir tecrübe kazandırdığını aktaran Günak, el birliği ile hareket etmenin önemine değindi. Günak konuşmasında şunları söyledi:

“Tüm ilçelerin yer alması gereken önemli organizasyonlar olduğunu gösterdi. Şanlıurfa'nın tanıtımına büyük katkı sunacak nice böyle organizasyonlara ihtiyaç olduğunu gösterdi. Festivaller şehrin kültür, turizmi ve gastronomi değerlerini tanıtmak için en mükemmel yer olduğunu gösterdi. Şanlıurfa sadece kendi festivalini yapması için her kurum ve kuruluşun desteğine ihtiyaç olduğu net olarak ortaya çıktı. Şanlıurfa'nın bulunduğu durumdan şikâyetçi olan bazı kişilerin aslında Şanlıurfa'nın hak ettiği yerlere gelmesi konusunda bir kaygılarının olmadığı, bunu durumu kullandıkları net olarak ortaya çıktığını gördük. Bazı ilçe belediye başkanları ve STK yöneticilerinin böyle organizasyonlarda olmanın ne kadar fayda getireceği konusunda bilgilendirilmesi gerektiği ortaya çıktı. Bu tür organizasyonlarda daha geniş katılım için, ulusal medya kartını kullanarak tanıtımın yapılmasının daha verimli olacağı görüldü. Siyasi şahsiyetlerin protokollerde on saflarda yer almalarının yanında organizasyonun daha başarılı olması için organizasyona destekte de ön saflarda yer alması gerekliliği görüldü. Mesele Şanlıurfa ise gerisi teferruat diyerek el birliği ile hareket etmenin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Şanlıurfa'da ki esnaf ve üreticilerin böyle organizasyonlarda, yer almasının marka değeri ve memlekete katkıları noktasında daha fazla bilgilendirilmesi gerektiği net olarak anlaşıldı. Şanlıurfa Kültür, Turizm ve Lezzet Festivali'nde başka illerin mutfaklarına yer verilmesinin negatif sonuçları gözlemlendi. Şanlıurfa'nın daha ileriye gitmesi için caba sarf eden Cengiz Aksan gibi kardeşlerimin tümüne destek verilmesinin, böyle organizasyonların devamı açısından güç kazandıracağı net olarak ortaya çıktı.”
 


 

ELEŞTİRİ KONUSUNA DEĞİNDİ

Yapılan eleştirilerle ilgili olarak da konuşan Günak, “Eleştiri kültürünü o işe el atmayarak sadece konuşma olarak kendine görev edinmiş bazı çevreler şunu iyi bilmelidir ki, Şanlıurfa'nın hak ettiği seviyelere ulaşması için bireysel olarak Antalya’da, Ankara da Şanlıurfa'nın hak ettiği seviyelere çıkması için emek harcayan kardeşlerimin nasıl ki yanında olduysam, bundan sonrada olmaya devam edeceğim” dedi.
 


 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Günak, “Şanlıurfa Kültür Turizm ve Lezzet Festivali düzenlenmesinde büyük gayret ve çaba sarf eden Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı Ankara Şube Başkanı Cengiz Aksan ve Gazeteci Yazar Mustafa Arısüt kardeşime teşekkürü bir Şanlıurfalı olarak bir borç biliyorum. Ayrıca organizasyona destek veren merkez ilçe belediyelerine, Büyükşehir Belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e, milletvekillerimizden Sayın Halil Özcan ve Gülender Açanal başta olmak üzere destek veren milletvekillerine ve organizasyonda destekleri olan herkese Şanlıurfalı olarak teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 12:35
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15