Fakıbaba'dan İsrail'e: Tehditlere pabuç bırakmayacağız

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba yaptığı açıklamada, "İsrail Tarım Bakanı’nın Türkiye’den tarım ithalatını dondurma kararı verdiğine ilişkin açıklaması ve akabinde sarf ettiği sözler kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

Fakıbaba'dan İsrail'e: Tehditlere pabuç bırakmayacağız
banner38

Şanlıurfalı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel'in İsrail ve Filistin'e yönelik tutumu nedeniyle Türkiye'den gerçekleştirdikleri tarım ürünleri ithalatını durdurma talimatı verdiğini söylemesi üzerine bir açıklama yaptı. 

İsrailli Bakana sert tepki gösteren Bakan Fakıbaba, "İsrail Tarım Bakanı’nın Türkiye’den tarım ithalatını dondurma kararı verdiğine ilişkin açıklaması ve akabinde sarf ettiği sözler kabul edilemez" dedi.

Tehditlere pabuç bırakmayacaklarını ifade eden Fakıbaba, "Türkiye güçlü ekonomisi, tarımı da dâhil güçlü ve dinamik sektörleriyle büyük bir ülkedir. Dünyanın çeşitli ülkeleriyle tarımsal ticari ilişkileri olan ve tarımda net ihracatçı olan ülkemizin İsrail gibi küçük bir ülkenin “ithalatı dondurması”ndan çekinmesi asla düşünülemez. Küçük bir devletin bu tür tehditlerle Türkiye’yi sindirmeye çalışmasının beyhude bir çaba olduğunu ve bu tür tehditlere pabuç bırakmayacağımızı İsrail’in bilmesi gerekir" diyerek sözlerine son verdi.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 09:35
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15