Eski başkan Nihat Çiftçi'den ekibinin tasfiyesine tepki!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan görev değişikliklerine tepki, eski başkan Nihat Çiftçi'den geldi. Ekibinin tasfiye edilmesini "Suçları memleketlerine hizmet etmeleri" sözleriyle kınayan Çiftçi, sahte hesaplar üzerinden de projelerle ilgili kendisine sorular yöneltildiğini iddia ederek 12 maddede açıklamalarda bulundu.

Eski başkan Nihat Çiftçi'den ekibinin tasfiyesine tepki!
banner53

31 Mart yerel seçimlerinde Zeynel Abidin Beyazgül'ün Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğa oturmasının ardından kurumda görev değişikliği devam ediyor.

Kulislerde, eski Başkan Nihat Çiftçi döneminin başarısız olarak görüldüğü ve herkesin yeni başkandan eski ekibin tasfiyesini istediği konuşuluyordu. İddialar kısa sürede eski ekibin tasfiye edilmesiye doğrulandı. Pek çok müdürlükte, koltuklara oturan isimler değişti. Böylece Beyazgül belediyede kendi ekibini kurdu. 

"GÖREVDEN ALMALAR KEYFİ"

Nihat Çiftçi'dense tepki gecikmedi. 

Bugün yaptığı açıklamada görevden almaları "Keyfi" olarak değerlendiren Çiftçi, "Başkanlık dönemimde, kısa sürede çalışma arkadaşlarımızla birlikte Şanlıurfa’ya hizmet etmiştik.Tüm donanımlarıyla Şanlıurfa’ya hizmet eden arkadaşların keyfi olarak görevden alınmalarını kınıyorum. Bu arkadaşlar Şanlıurfa’nın evlatlarıdır. Suçları memleketlerine hizmet etmeleri. Kurumlarda süreklilik esastır" sözleriyle duruma tepki gösterdi.

Açıklamalar bununla da sınırlı kalmadı. Sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla kendi döneminde yürütülen projelerin gündeme getirildiğine dikkat çeken Çiftçi, 12 maddede projelerin durumu, yapılanları ve yapılması gerekenleri sıraladı. 

TRAMBÜS, ÇEVİK KUVVET, KÖPRÜLÜ KAVŞAK PROJESİNE DAİR

İşte Çiftçi'nin o açıklamaları:

"Dönemimizde başladığımız bir çok projeyi bitirip halkımızın hizmetine sunduk. Son zamanlarda sosyal medyada trol olarak bilinen ufacık beyinlerce kurulan fek hesaplardan; Trambüs, Çevikkuvet, Karakoyun köprülü kavşaklar ve Aşık uydukent, GAP, Blim Merkezi, Şehirormanı projelerin durumu sorulmaktadır. Dönemimizden kalan bu projeleri yeni yönetim devam ettirmektedir.

Trambüs Projesinin altyapı, mekanik, bakım merkezi, hat döşemesini bitirmiştik, projeden kalan makinaların alımıydı. Yapılan işlerin ödemesi yapıldı. Kalan hiç bir işin ödemesi yapılmadı. Proje 63 NO'lu hattın yolcu yoğunluğunu bitirecektir. Makina yapımı üzerinde durulmalıdır.

Çevikkuvet Köprülü Kavşak Projesini Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi. Bu projede emeğimiz ölçülemez. Proje Türkiye’nin en kapsamlı çok yönlü, direksiyonel kavşak projesidir. GAP bulvarı yakın zamanda açılacak, diğer geçiş ve kulpların yapımı titizlikle takip edilmelidir.

Karakoyun Köprülü kavşak; katlı köprülü kavşak projesidir. Bölge trafiğini rahatlatacak, etraftaki bir çok mahalle trafiğini tahliye edecek bir projedir. Projeyi Büyükşehir yapmakta, kaynağı ilbankta hazırdır.

TAMAMLANMASI BEKLENEN PROJELER

Akçakale yolunun genişletilerek 50 metreye çıkarılması; bu yol 24 Metre olarak trafiğe açıktır. Büyükşehir Belediyemiz tarafından kamulaştırması bitti, genişletme altyapıları tamamlandı, bir an önce asfaltı yapılmalıdır.

Eyyübiye Turizm Yolu Projesi; Büyükşehir, Eyyübiye Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği tarafından yürütülmektedir. Üçlü protokol imzalanmıştı, plan ve proje hazırlanmış, kaynak kalkınma Bakanlığı'nca tahsis edilmişti. Acele kamulaştırma İçin dosya Bakanlar Kuruluna gönderilmişti.

Eyyüp Nebi Projesi; proje kuruldan geçmiştir. Şanlıurfa Valiliği,Viranşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi arasında kaynak paylaşımı sebebiyle üçlü ortak protokol imzalanmıştı. Külliyenin ihalesi yapılmış ve temeli atılmıştı. Kalan kısımları ivedilikle takip edilmelidir.

Gap Vadisi 4. Etap’ın tüm yapımları bizim dönemde tamamlanmıştı. Sadece bitki, ağaç ve çimlendirilmesi kalmıştı. Halen kaldığı gibidir, bir ilerleme sağlanamadı.

Şehir Ormanı projesi bitmişti. Bu alanın bir an önce temizlenip, yeşil alan projesinin uygulanılarak,Halkın hizmetine açılması gerekir.

Tübitak Başkanlığı İle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi arasında Bilim Merkezi projesi yapılmıştı, Projesi hazırlandı, kaynak TÜBİTAK’la çözüldü. Halen projeye başlatılmamıştır. Bir an önce başlanmasını dilerim.

"YENİ DÖNEM BİTİRSİN"

Bahse konu projelerin 3,5 yılda tamamlanmasının mümkün olmadığını belirten Çiftçi "Bu projeler dönemimizden yeni döneme devreden projeleridir. 3,5 yılda bu kadar büyük projeleri bitirmeyi kimse beklemesin. Yeni dönem Urfa’nın yararına bu projeleri bitirmelidir. Tüm projelerimizin arkasında olduğumuzu saygıyla arz ederim" ifadelerini kullandı.

Özlem ÇELİK-AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 16:28
YORUMLAR
Urfa
Urfa - 2 hafta Önce

Bütün canbekleri doldur.hiçbirşey yapma.urfa artık çalışan olsun

Ahmet Sağır
Ahmet Sağır - 2 hafta Önce

Bu adam şanlıurfa b.şehir belediyesini 1 katrilyon 300trilyon borç bıraktı.eğer zeynel abidin başkan bugün kente hizmet yapamayıp eli kolu bağlı ise bu adamın yüzündendir.daha halen yüzüde mi var çıkmış açıklama yapıyor.

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 2 hafta Önce

Keşmerler dağının imara açılmasını unutmuşsun eskii başkan..

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 2 hafta Önce

Belediye de işe başlarken bir müdür ün malvarlığı görevden ayrılırken ona, yirmiye, elliye katlanmışsa kimse dürüstlükten dem vurmasın. Dünyanın neresinde görülmüş petrol içinde okul.

Mustafa baş
Mustafa baş - 2 hafta Önce

Nihat çiftçinin yağtığı hiç güzel bir iş olmamış ben olsam bende onun kurduğu ekibi ilk günden bitirirdim

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Nerdesın nihat başkan

Topçumeydanı şeniği
Topçumeydanı şeniği - 2 hafta Önce

Allah sana ölümü mum dan arata niho.

RECEP AKYOL
RECEP AKYOL - 2 hafta Önce

SAYIN BAŞKAN HALEN TRAMBÜS PROJESI NI KONUSUNU DILE GETIRMENIZ DÜSUNDURUCU..CUNKÜ ZEYNEL BEYDE BU PROJENIN PESINDE.


SIRADAKİ HABER

banner14

banner15