Dünya basını Akçakale'de! An be an takip...

Fırat'ın doğusunda güvenli bölge kapsamında Türk ve ABD askeri ilk ortak devriyesine başladı. Gelişmeler Müşterek Harekat Merkezi'nin kurulduğu Akçakale'de hem Türk hem de dünya basını tarafından takip ediliyor.

Dünya basını Akçakale'de! An be an takip...
banner53Akçakale'nin güneyinde Türkiye'nin ABD ile ilk ortak kara devriyesi, Türk ve Dünya basının ana gündemini oluşturuyor. 

TSK ve ABD Silahlı Kuvvetleri Unsurlarının Fırat’ın Doğusuna yönelik ilk müşterek kara devriyesi başladı. Devriye gerçekleştirecek askeri konvoy Akçakale ilçesinden sınır hattına hareket etti.Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Suriye sınırında kara devriyelerine 8 Eylül'de başlanacağını açıklamasının ardından sınıra askeri sevkiyat yapıldı. Bugün sabah saatlerinde de gelişmeleri takip etmek için hem Türk hemde dünya basınından çok sayıda gazeteci Müşterek Harekat Merkezi'nin kurulduğu Akçakaleye gitti. Sınır hattındaki kırsal mahallede boş bir evin damına çıkan gazeteciler kadrajını Suriye'ye doğru çevirdi. 

Akçakale'nin güneyinde yaşanan her gelişme gazeteciler tarafından an be an takip ediliyor.

Canlı yayınlarla gelişmeler kamuoyu ile paylaşılıyor. Basının bulunduğu noktada askerler de güvenlik önlemleri kapsamında görev yapıyor.


BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

Öte yandan Fırat'ın doğusuna ilk ortak devriye ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada "Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın doğusunda Güvenli Bölge tesisi faaliyetleri kapsamında; ​TSK ve ABD personeli, kara araçları ve İHA’ların da iştirakiyle ilk müşterek kara devriyesine Akçakale güneyinde, Suriye tarafında başladı" ifadelerine yer verdi.

Özlem ÇLEİK-AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 10:53
YORUMLAR
urfalı
urfalı - 1 hafta Önce

savaş mağduru yetimlere kadınlara yoksullara yardımcı olan el uzatan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler

timurlenk
timurlenk - 1 hafta Önce

Halil Özcan Neredesin geçen bayram uğramadığın Hala nın evi karargah a çevrilmiş....

Timurlenk
Timurlenk - 1 hafta Önce

Ev boş değildir gerçek dışı haber yapmayın okul nedeni ile yaşayan 8-10 kişi şehir merkezine gitti ve Anne ile Kızı halen yaşamaktadır. Lütfen haberi çarpıtmayın.. Yaşayanlar TBMM İdare Amiri Halil Özcan ın Hala ve Kuzenleridir.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15