Darbeden sonra tutuklandı şimdi de ihraç edildi

Yargılandığı bir davada 20 bin lira tazminat cezasını Gazete İpekyol’a reva gören Hakim Ali Özel, 15 Temmuz Darbe Girişiminin hemen ardından önce açığa alınmış sonra da tutuklanmıştı. Özel, dün de HSYK'dan ihraç edilen 66 kişi içerisinde yer aldı.

Darbeden sonra tutuklandı şimdi de ihraç edildi
banner38

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulunun 4 Ekim tarihli Genel Kurul toplantısında meslekten ihraç edilen 66 kişinin isimleri belli oldu. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında görevden el çektirilen 66 hakim ve savcının meslekten ihraç edilmesine ilişkin karar dün Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda, “Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 3’üncü maddesinin 1 numaralı fıkrasına göre, FETÖ/PDY ile iltisak ve irtibatları sabit görülen 66 hakim ve savcının aynı kararname maddesi uyarınca ‘meslekte kalmalarının uygun olmadığına ve ayrı ayrı olmak üzere meslekten çıkarılmalarına’ karar verilmiştir.” şeklinde ifadelere yer verilmişti.

HSYK’dan ihraç edilen 66 isim arasındaki Ali Özel, 15 Temmuz’un hemen ardından Şanlıurfa Adliyesi’ndeki görevinden uzaklaştırılmış, darbe girişiminden 5 gün sonra da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Gazete İpekyol’un yargılandığı bir davaya bakan Özel, hiç beklenmedik bir davadan geçen yıl gazeteye 20 bin lira tazminat cezası vermişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 13:21
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15