Çiftçilerle ilgili önemli açıklama: Vebali ağırdır!

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Eyyüpoğlu, "Çiftçinin emeği ateştir, elinden almak isteyen öncelikle büyük bir vebali de göze almalıdır. Çünkü 50-60 derece sıcaklıkta sulama yapan, arazi süren ve toprağı işleyen çiftçinin hakkı gerçekten ağırdır" dedi.

Çiftçilerle ilgili önemli açıklama: Vebali ağırdır!
banner38

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, tüm çiftçilerin gününü kutladı.

Eyyüpoğlu, açıklamasında bir tarım kenti olan Şanlıurfa nüfusunun neredeyse yüzde 45’nin tarımla uğraştığını hatırlatarak, Şanlıurfa çiftçisinin de memleket ve ülke ekonomisine öneli katkılar sunduğunu söyledi.


'ÇİFTÇİNİN VEBALİ AĞIRDIR!'

Eyyüpoğlu, "Şanlıurfa çiftçisi bir çok kalemde ürünü üreterek ve ülkesini doyurmak için gece gündüz demeden çalışıp ekonomiye kısaca hayata önemli katkılar sunmaktadır. Ülke genelinde çiftçilerimiz de her türlü zorluğa karşı fedakarca toprağını işlemeye, emek vermeye ve üretmeye devam etmektedir. Elbette ki bu denli önemli işler yapan bir kesim desteklenmeli ve çalışmaları kolaylaştırılması gerektiği ortadır. 14 Mayıs Dünya Çiftiler Günü Dolayısıyla şöyle diyebilirim ki; çiftçinin emeği ateştir, elinden almak isteyen öncelikle büyük bir vebali de göze almalıdır. Çünkü 50-60 derece sıcaklıkta sulama yapan, arazi süren ve toprağı işleyen çiftçinin hakkı gerçekten ağırdır" ifadelerini kullandı.

'86 MİLYONU DOYURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Eyyüpoğlu, sözlerine şöyle son verdi: “Yaklaşık 6 milyon çiftçimiz, 86 milyon nüfusu doyurmak için canla başla çalışıp, alın teri ile toprağı sulayarak bizleri doyuruyor. Birçok zorluğa karşı yine de toprağı işleyip, emek vererek üreten, bu denli kutsal bir mesleği sürdüren tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü yürekten kutluyorum.”

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 13:23
YORUMLAR
Murat DEMİRKAN
Murat DEMİRKAN - 2 ay Önce

Beyefendi iyi gaz vermiş çiftçilere.

Mehmet emin guzel
Mehmet emin guzel - 2 ay Önce

Yetkililerden hilvan için sulama kanalı istiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15