‘CHP her dönem Filistin’in yanında olmuştur’

CHP İl Başkan Yardımcısı Ahmet Budak, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları ile ilgili yaptığı açıklamada, “CHP tarihi misyon gereği her dönem Filistin halkının yanında durmuştur. Bülent Ecevit ve tüm CHP genel başkanları Filistin davasının sadık bir destekçisi olmuştur. ABD ve İsrail'i güçlü bir şekilde kınıyor hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize rahmet diliyoruz” dedi.

‘CHP her dönem Filistin’in yanında olmuştur’
banner38

İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılara bir tepki de Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) geldi. 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleşen açıklamada İsrail’e lanet yağdırılırken, Şanlıurfa’da İl Başkan Yardımcısı Ahmet Budak basın mensuplarına açıklama yaptı.

Budak her zaman Filistin halkının yanında olduklarını belirttiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Değerli basın Filistin'de yaşananlar büyük bir katliam, bir insanlık dramıdır. Binlerce masum Filistinlinin yaralandığı 60 kişinin hayatını kaybettiği insanlık dışı saldırıyı lanetliyoruz. Bu dramın en önemli sebebi Filistin sorunun çözümsüzlüğü, başta ABD olmak üzere büyük güçlerin hesapsız politikaları ve İsrail'in gaddar tutumudur. Filistin’in sorunu çözülmeden Ortadoğu'da yaşanan sorunların çözüme kavuşması imkansızdır. ABD'yi bu yanlış politikasını terk etmeye, İsrail'i masum sivillere yönelik katliam son vermeğe çağırıyoruz.

CHP tarihi misyon gereği her dönem Filistin halkının yanında durmuştur. Geçmişte Filistin Kurtuluş Örgütü'nün Türkiye temsilciliği CHP iktidarında açılmıştır. Bülent Ecevit ve tüm CHP genel başkanları Filistin davasının sadık bir destekçisi olmuştur. ABD ve İsrail'i güçlü bir şekilde kınıyor hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize rahmet diliyoruz.”

Mustafa PAYIK/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 09:05
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15