Çevik Kuvvet Kavşağı ne zaman trafiğe açılacak? Fakıbaba açıkladı!

Yapımı bir türlü tamamlanamayan Çevik Kuvvet Projesi'nin ne zaman tamamlanacağına dair tarih verildi. Tarih, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba'dan geldi.

Çevik Kuvvet Kavşağı ne zaman trafiğe açılacak? Fakıbaba açıkladı!
banner53

2018 Ağustos ayında ihalesi yapılan ve 180 günde tamamlanması öngörülen ancak yapımı ödenek yetersizliği iddiasıyla durdurulan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşak Projesi nihayet sona erecek.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Karayolları Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan ile Çevik Kuvvet kavşağı inşaatını yerinde inceledi. İncelemelerin ardından projenin bitimine dair tarih veren Vekil Fakıbaba "Diyarbakır- Şanlıurfa Çevik Kuvvet geçişi ve Otogar bağlantısı en geç 15 Eylül’e kadar bitmiş olacak, Çevik Kuvvet Kavşağının tamamı bu yıl sonuna kadar bitecek" dedi.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında Çevik Kuvvet Kavşağı Projesi'ni Cumhurbaşkanı ve Ulaştırma Bakanına ilettiklerini belirterek "Cumhurbaşkanımızın görevlendirdiği Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Karatepe bey ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki Bey yakında Urfa'ya gelecekler ve bu konuda nihai çözüme varacağız" ifadelerini kullanmıştı.

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 17:29
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 4 ay Önce

15 eylul not alin....

Ramazan
Ramazan @Hakan - 4 ay Önce

Arkadaşlar haberi iyi okuyun. 15 Eylül'e kadar otogar bağlantısı olan kısım tamamlanmış olacak. Tamamı için yıl sonuna kadar bitirilecek diyor. Saygılar.

Reşit Aykan
Reşit Aykan - 4 ay Önce

Türkiye de yüzdelik oran olarak en çok oy alan büyük şehiri ama en az hizmet alan da biziz

Mehmet
Mehmet - 3 ay Önce

Ne gereği vardı, yapsalar da yapmasalar da oy veriyoruz zaten....

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15