Büyükelçi Önen’den 10 Kasım mesajı

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Atatürk’ün ölümünün 81. yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Büyükelçi Önen’den 10 Kasım mesajı
banner53

Büyükelçi Önen mesajında, Atatürk’ün temennisi olan ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma fikrini gerçekleştirme gayretlerini sürdürdüklerini belirterek şunları söyledi:

10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 81. yıldönümünde bir kere daha şükranla anıyoruz. 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değildir. Aksine ülkemizi daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz. Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 1919’da başlayıp 1923’te Cumhuriyeti kurarak taçlandırdığı büyük mücadelede, bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla, canıyla, yüreğiyle durdurmuştur. İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir. Bizlerde, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında birleşerek 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerlememizi sürdüreceğiz.

Bu düşüncelerle, vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyoruz.”

BİHA

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15