Bucak'ın eşinden açıklama: Gücüm yetmedi!

31 Mart 2019 Siverek Belediye Başkan adayı Fatih Bucak'ın eşi ve Milli rallici Burcu Çetinkaya Bucak, 6 yıl önce aldığı bir kararla tesettüre girmişti. Bucak, Instagram hesabı üzerinden saçları açık at binerken bir videosunu yayınlayıp, başörtüsünü çıkardığını takipçileriyle paylaşmıştı. Çetinkaya, "Başörtüsüyle devam edebilmeyi çok isterdim ama gücüm yetmedi" dedi

Bucak'ın eşinden açıklama: Gücüm yetmedi!
banner53

Burcu Çetinkaya Bucak, Habertürk Tv'ye konuk oldu. 'Burası Haftasonu' programında Oylum Talu'nun sorularını yanıtladı.


İşte Burcu Çetinkaya Bucak'ın açıklamaları:  

"Hayatım yarışmaya başladığım yıllarda değişti. Ben Şanlıurfa'ya bekârken taşındım. Eşimle orada tanıştım. Harran Üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyordum. Eşim toprağına son derece bağlı. Hiçbir zaman doğduğu topraklardan ve ailesinden kopmamış. Eşim kolejde okumuş, Gazi üniversitesinden mezun olmuş. Eşim ailesine ve aşiretine bağlı biri. 40-50 bin kişilik bir ailesi var. Eşimle, gazeteci bir arkadaşım aracılığıyla tanıştık. Onun karakterinden çok etkilendim. Şanlıurfa'da uzun süre kalmayı düşünmüyordum."
 


BAŞÖRTÜSÜNÜ NEDEN ÇIKARDI?

"Bu konu kişi ile Allah arasında olmalı. Altı sene önce de böyle düşünüyordum. Bir süre konuşmak istemedim. Kendilerince yorumlar yapıldı, yanlış yanlış yorumlar yaptılar. Bu benim yolculuğum. Başörtüsüyle devam edebilmeyi çok isterdim ama gücüm yetmedi. Başörtüsüne saygısızlık yapmam istemem. Ben bu kararı bir sene düşündüm. Eşimin annesi dışında ailesinde kapalı birisi yok. Eşim dolayısıyla kapanmadım. En huzurlu özgürlük hakikat. * Bu dünyaya dair en çok sevdiğim eşimdir. En ön sırada eşim vardır. Çocuğumdan önce o vardı. * 6 sene önce de aynıydım, şimdi de aynıyım. Her şeyi başörtüsü odaklı düşünmemeli." (Habertürk)

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 16:42
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15