Bu fotoğrafa dikkatli bakın: İnsanlığımdan utandım!

Kentin başlıca sorunlarından biri olan 'tarım işçiliği', bir anneyi yeni doğmuş bebeği ile Urfa'nın kavurucu sıcağında tarlaya sürdü. Annenin yeni doğmuş bebeğini sıcaktan korumaya çalışması, görenlerin yüreğini sızlattı.

Bu fotoğrafa dikkatli bakın: İnsanlığımdan utandım!
banner53

Şanlıurfa'nın kanayan yarası 'tarım işçiliği', yürekleri sızlattı.

Kentte yaz mevsimi ile birlikte gözler önüne serilen tarım işçiliği, birçok aileyi memleketinden ediyor. Çeşitli bölgelerde çalışmak için Şanlıurfa'dan göç eden mevsimlik tarım işçileri, zor koşullarda çalışarak para kazanmaya çalışıyor.

Türkiye'nin dört bir yanında çalışan Urfalı işçilerin yürek burkan kareleri zaman zaman görüntülere yansırken, bu kez yürek sızlatan kare Hilvan ilçesinden geldi.

İlçede bir tarım arazisinde günlük 50 TL'ye çalışan bir anne, yeni doğmuş çocuğunu da kendisiyle götürmek zorunda kaldı. Annenin yeni doğmuş bebeğini 45 dereceyi bulan hava sıcaklığından korumaya çalışması ise, 'İnsanlığımdan utandım' yorumlarına neden oldu.
 'MAZLUMİYETİN BEDELİNİ ÖDEYEN BEBEK...'

Annenin bebeğini kuru otların arasında korumaya çalıştığı anı fotoğraflayan sosyal medya kullanıcısı, şu yorumda bulundu:

"Günde 50 liraya ırgatlık yapan eli öpülesi emekçi bir anne...Ve henüz yeni doğmuş, 45 derece sıcağın altında mazlumiyetin bedelini ödeyen küçücük bir bebek...! İnsanlığımdan-insanlıktan utandım!"

KİMİ TATİL, KİMİ EKMEK DERDİNDE

Birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından yorumlanan fotoğrafa bir vatandaş da, kentin kavurucu sıcaklarından kimilerinin tatil için kaçmaya çalışırken, kimilerinin de ekmek parası için mücadele ettiğini kaydetti.

Özlem DİKMEN-BİHA

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 14:25
YORUMLAR
Mahmut çiçek
Mahmut çiçek - 4 ay Önce

Allah yardımcıları olsun ama şunu demek istiyorum urfalı iş veren ler bu emeyin hakkını malesef ver miyorlar bu emeyin hakkı 50 tl midir lütfen yapmayın bunu urfalı olduğum için utanıyoru bir örnek söyleyecem bi kilo çay 60 tl ve siz düşünün

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15