Bir ilden daha tepki! Suriyelilere yasaklandı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesi belediye meclisi toplantısında Suriyeli sığınmacıların ilçedeki plajlara alınmamasıyla ilgili teklif oy çokluğuyla kabul edildi.

Bir ilden daha tepki! Suriyelilere yasaklandı
banner53

Gazipaşa Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen meclis toplantısına  CHP'li Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve meclis üyeleri katıldı.

Yılmaz'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, CHP'li meclis üyesi Ulaş Özgen'in gündem dışı olarak "Mülteci Suriyelilerin Gazipaşa plajlarına  alınmaması" başlıklı teklif maddesi oylamaya sunuldu.

Oylamada 12 üye kabul, 7 üye ret oyu verirken, Belediye Başkanı Yılmaz'ın da içinde bulunduğu 2 kişi çekimser oy kullandı. Bazı meclis üyeleri de  toplantıya katılmadı.

Kararın, daha önce Suriyeli sığınmacıların plajlarda turistleri ve  kentte yaşayan vatandaşları fotoğraflayarak ve kavga çıkartarak rahatsız  ettikleri gerekçesiyle alındığı belirtildi.

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde de Bursa Mudanya Belediyesi, Suriyelilerin sahilde çadır kurdukları gerekçesiyle girişleri yasaklamıştı. (Vatan)

YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 4 ay Önce

Bayramın 2. Günü çocukları güzelşehirdeki macera ve eğlence parkına götüreyim dedim. Parkın %80 i suriyeli, oyuncakların 50_60 ı atıl veya ķırık. Bizim vergilerimizle yapılan hizmetten biz faydalanamıyoruz. Okul,hastane,park ,sokak ve caddelerimizi 500 bin suriyeli ile paylasıyoruz. Bunun bi karşılığı olmalı. Urfa gibi suriyelilerin cok oldugu sehirlere pozitif ayırımcılık yapılmalı. Bütçe 1 se 2 verilmeli. Ama nerdeeeee...

Ahmet Sağır
Ahmet Sağır - 4 ay Önce

Dinimiz islam bizlere tüm ümmet kardeştir.diye emrediyor.Allah c.c. kimseyi yerinden yurdundan etmesin.bu masum insanlar boşboşuna ülkemize sığınmadı.suriyedeki savaş Adaletli bir savaş olsa idi kimsenin vatanını terk edeceğini hiç ummadım.Allah c.c ümmete feraset versin.kimse demiyor ki 10 bin km.uzaktan kalkıp gelip Suriye'de masum insanların üzerlerine Fosforlu kimyasal bombalar yağdıran katil ABD nin katil Rusyanın katil YPG katil rejim baş ajanı esedin ne işi var.ümmete böyle birlik beraberlik olmazsa batı katilleri daha çok bu bölgede kan döker ümmeti böler parçalar.

Ahmet sağır
Ahmet sağır - 4 ay Önce

Suriyelileri vatan haini ilan eden ümmete sesleniyorum.çanakkale Şehitliğine gidince ülkemiz için kaç bin tane suriyeli ümmetin şehit olduğunu görün.

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15