Beyazgül: Mesai saatlerimizi uzatacağız!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Kur'an Kursuna katılan görme engelli gençler Kur'an-ı Kerim'i hatim etti. Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, engelli bireyler için her türlü sosyal projeyi desteklediklerini belirtti.

Beyazgül: Mesai saatlerimizi uzatacağız!
banner53

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye'nin en büyük engelli koordinasyon merkezi olan Şanlıurfa Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezi'nde Kur'an-ı Kerim'i hatim eden görme engelli gençlere yönelik program düzenlendi.

Eğitim, mesleki ve spora yönelik bir çok kurs düzenleyen Büyükşehir Belediyesi'nin Kur'an-ı Kerim hatim programında duygu dolu anlar yaşandı. Programa Zeynel Abidin Beyazgül, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Şanlıurfa İl Müftü Vekili Adem Dobur, Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezi'nde eğitim gören kursiyerler ve velileri katıldı.

 Programda konuşma yapan Beyazgül, "Esasen baktığımızda belki de Şanlıurfa'nın yüreği ve kalbi Engelli Koordinasyon Merkezimizde atıyordur. Kalpleri yumuşatan, insanların Firavun ve Nemrut olmasını engelleyen yürekler burada. Engellilerimizin Allah'ın onlara verdiği başka üstün özellikler var. Biz küçükken gözü görmeyen her kişiye biz hafız derdik. Allah görme engelli kardeşlerimize öyle güzel bir hafıza vermiş ki bugün böyle hafız olabiliyorlar" dedi.

 BEYAZGÜL: MESAİ SAATLERİMİZİ UZATACAĞIZ

Konuşmasının devamında Beyazgül, "Müftülüğümüze bu çalışmaları için teşekkür ederim. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak onların daha iyi eğitim alabilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Engelli kardeşlerimizin burada daha fazla zaman geçirmeleri için çalışma sürelerimizi uzatacağız. Engelli kardeşlerimizin ihtiyaçları ile yakından ilgileniyoruz. Engelli kardeşlerimiz için gereken her türlü sosyal projeyi hemen imzalıyoruz. Biz şunu biliyoruz ki, her ne kadar onlara engelli denirse densin  onlarla Allah arasında engel yok. İnşallah onların dualarını almayı Allah bize nasip eder. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Program sonunda Kur'an-ı Kerim hatmeden engelli kursiyerlere Kur'an-ı Kerim ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

BİHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2019, 15:11
YORUMLAR
betül
betül - 1 hafta Önce

Önemli olan insanlar için bir çaba etmenizdir hani işe girmek mek için bekliyen insanlar var niye onlara yardim edilmiyor evde oturmuşlar iş yok diye feryat ediyorlar kimse onlar için çaba etmiyorsunuz peki hep zenginler altan işe gire biliyorsa fakir fukara kim koyacak madem çok adeleti biliyorsanız birazda onları düşünün bence millet söylemekten yoruldu size zeynel efendi milit açıklık mücadele veriyor hic mi yazdıklarımızı gormuyorsun yani

butul can
butul can - 1 hafta Önce

Yoksa doğru konuşan insanlari kaydemi almıyorsunuz galiba insanlar yazıyor onları ne icin kayde almiyorsunuz niye partimiz kaybediyor diye düşün biraz önce sizlere tavsiyem dir inanki kimse koltukta kalıcı değildir diyem herkez birgün gider dünya peygambere kalmadı sizlere mi kalacak zannediyorsunuz önce fakir fukarayi iş koymakla başlayın ilk icraatiniz bunlar olsun bence

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15