Başkan Çiftçi 'Az daha sabır' istedi

Şanlıurfa'nın trafik yoğunluğunu en asgari seviyeye çekebilmek için Şanlıurfa-Diyarbakır yolu güzergahında yapımına devam edilen köprülü kavşaklarda incelemelerde bulunan Başkan Nihat Çiftçi, "Çalışmalarımızda sona yaklaşıldı, vatandaşlarımızdan az daha sabır bekliyoruz" dedi.

Başkan Çiftçi 'Az daha sabır' istedi
banner38

Şanlıurfa'da yapımı sürdürülen ancak teslim tarihine 2 gün kalan köprülü kavşaklarda Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi incelemelerde bulundu. Teslim süresine ilişkin tarih vermeyen Başkan Çiftçi, sadece "az daha sabır" istedi vatandaşlardan. 

Sürdürülen çalışmalar kapsamında köprülü kavşakların üst kısmını bir birine bağlayacak olan kirişlerin yerleştirilmesi işi başladı. Bu kapsamda 10 gün boyunca araç trafiğine kapalı olacak olan bölge için Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığınca geçici yol güzergah çalışması başlatılmıştı.

İnşaat alanında incelemelerde bulunarak kirişlerin yerleştirilmesini takip eden Başkan Nihat Çiftçi, yüklenici firma yetkilileri ile de görüştü.

24 saat esaslı yoğun bir çalışma başlatıldığını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa-Diyarbakır yolu güzergahında yapımına devam ettiğimiz 2 adet köprülü kavşağımızın yapım çalışmaları son sürat devam ediyor. Zorlu araziye sahip yol güzergahında yüklenici firmamız 24 saat esaslı bir şekilde çalışırken Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz konuya müdahil bir şekilde denetlemelerini gerçekleştiriyor. Yapımı devam eden köprülü kavşakların üst kısmını bir birine bağlayacak olan kiriş çalışmaları kapsamında 10 gün boyunca bölge araç trafiğine kapalı olacak. Trafik güvenliği açısından Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı geçici olarak yeni yol güzergahlarını yapılmış durumda. Çalışmalardan dolayı mevcuttaki yolumuz 10 gün süreli trafiğe kapalı olacaktır. Yüklenici firmamız 24 saat esaslı bir şekilde çalışarak vinçlerin indirilmesi sağlanacak. Bu yolun kısa bir sürede tamamlanarak Şanlıurfalıların hizmetine sunulması için elimizden gelen bütün özveriyi sergiliyoruz. 6 Ay gibi bir sürede 2 adet köprülü kavşağı hizmete açmak kolay bir çalışma değil. Bu güne kadar Belediyemiz 2 adet köprülü kavşak yapmıştır. Şimdi ise aynı anda 2 adet köprülü kavşağı 6 ay gibi bir sürede tamamlamış olacağız. Vatandaşlarımızdan az daha sabırlı olmalarını diliyorum. Bu köprülü kavşaklarımızın tamamlanması ile birlikte diğer köprülü kavşaklarımızın yapımına başlayacağız" diye konuştu.

 

'ŞANLIURFA'NIN TRAFİK SORUNU TARİH OLUYOR'

Şanlıurfa'da sorunsuz ulaşımın sağlanması için planlamaların devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa'mız köprülü kavşakları, yeni cevre yolları ve yeni merkez ilçe bağlantıları ile modern bir yol ağına sahip olacaktır. Haliliye ilçemizi Karaköprü'ye bağlayacak olan 2 adet çelik köprümüzün yapımı tam hız ilerlerken bir yanda da 6 adet yeni bulvarın yapım çalışmaları tam hız ilerlemekte. Her şey Şanlıurfa için, Şanlıurfalıların emrindeyiz" şeklinde konuştu.

 

 

VERDİKLERİ SÖZ 6 EKİM'DE DOLUYOR!

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 09:25
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15