Bakanlık’tan önemli açıklama: Devam edilecek…

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında ABD ile yürütülen ortak kara devriyesine dair bilgiler paylaşılarak havadan ve karadan ortak devriyelere önümüzdeki günlerde devam edileceği duyuruldu.

Bakanlık’tan önemli açıklama: Devam edilecek…
banner53

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"5-7 Ağustos tarihlerinde ABD heyetiyle varılan mutabakat çerçevesinde Güvenli Bölge’nin tesisine, belirlenen takvim çerçevesinde planlandığı gibi devam edilmektedir. 

Suriye’nin kuzeyinde Fırat’ın doğusunda Güvenli Bölge tesisine yönelik olarak Birleşik Müşterek Harekat Merkezi Şanlıurfa Akçakale’de 12 Ağustos 2019 tarihinde faaliyete geçmiş, 14 Ağustos 2019’da İHA keşif uçuşları başlamıştır. 21 Ağustos tarihinden itibaren Güvenli Bölge Birinci Aşama faaliyetlerine geçilerek  24 ve 29 Ağustos ile 5 Eylül tarihlerinde müşterek hava keşif faaliyeti icra edilmiştir. Planlanan takvime uygun olarak, TSK ve ABD personeli, kara araçları, helikopter ve İHA’ların iştirakiyle ilk müşterek kara devriyesine bugün saat 09:17’de Akçakale’nin güneyinde, Suriye tarafında başlanmış ve planlandığı gibi faaliyet 12:51’de sona ermiştir.

Güvenli Bölge’nin tesisine yönelik faaliyetlerin dikkat ve hassasiyetle denetlenmesi, arazideki uygulamaların yerinde görülmesi ve takvime uygun ilerlenmesi maksadıyla havadan ve karadan ortak devriyelere önümüzdeki günlerde devam edilecektir.

Suriye’nin kuzeyi Fırat’ın doğusunda teröristlere ait barınak, sığınak ve tahkimatın imha edilmesi, ellerindeki ağır silahların toplanması, teröristlerin bölgeden çekilmesi ve sonrasında Suriyeli kardeşlerimizin evlerine dönmesi için gerekli koşulların oluşturulmasını sağlamak  maksadıyla ortak faaliyetler planlandığı şekilde gecikmeye meydan vermeden sürmektedir."

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 15:36
YORUMLAR
Şanlıurfa'lı
Şanlıurfa'lı - 2 hafta Önce

Allah aşkına bu devriyeyi Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu tek başına yapamıyor mu?Kala kala illa ABD köpekleri ile mi yapıyorsunuz?Bu domuzlara güven mi olur?Irak'ı ne hale getirdiler... Silah satmak uğruna görüyoruz bazı ülkeleri nasıl sömürdüklerini...Allah cezasını versin bu şerefsiz köpeklerin. defol git!İslam coğrafyasında adalet getirmek sana mı düştü?pezevenkler.

Sinan
Sinan - 2 hafta Önce

Müslüman ülkesinde Amerika bayrağı ne kadar acı Allah'ım kopsun kıyamet yeter artık

Yalan
Yalan - 2 hafta Önce

Neyin devriyesi lanet olsun amerikaya

Ekin pekin
Ekin pekin - 2 hafta Önce

Terörist pkklilari fazla uzakta aramiyalim çünkü bu terortsler hemen yanibaşimizda akcakale suriye sinirinda Abdin korumasi altinda gözü gibi besliyor

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15