AK Parti'den 4 belediye başkanına ihraç

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, FETÖ ile bağlantısı tespit edilen dört ilçe belediye başkanının AK Parti'den ihraç edildiğini söyledi.

AK Parti'den 4 belediye başkanına ihraç
banner38

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, parti genel merkezinde bir grup gazeteci ile sohbetinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

NTV'de yer alan habere göre AK Parti teşkilatlarında var olan FETÖ'cü yapılanmaya dair bazı çalışmaların toplantıda ele alındığını belirten Aktay, "Dört ilçe belediye başkanı FETÖ ile bağlantılı olmaları dolayısıyla, AK Parti'den ihraç edildi." dedi. 

Aktay, Erzurum Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran, Giresun Çamoluk Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme, Konya Ilgın Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral ile Nevşehir merkeze bağlı Nar Belde Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş'un partiyle ilişkilerinin kesildiğini, Başaran ile Akarçeşme’nin FETÖ soruşturması kapsamında, daha önce tutuklandıklarını belirtti.

AK Parti'de 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ ile bağlantısı olanların tespit edilerek, partiden uzaklaştırıldığını anımsatan Aktay, bu süreçte yapılan il ve ilçe kongrelerinde çok sayıda il ve ilçe başkanının görevinden alındığını bildirdi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2016, 08:32
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15