AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı'ndan duygulandıran paylaşım

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir video hazırladı. Videoda darbelere tanıklık eden kişi gençlere karanlık günlerden bahsederken yaşadığı duygu dolu anlar tüyleri diken diken etti. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ise 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunanlara "Bu vatanı bölemeyeceksiniz" mesajı verdi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı'ndan duygulandıran paylaşım
banner38

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı'ndan anlamlı bir paylaşım geldi.

Türkiye'nin karanlık darbe sayfaları 27 Mayıs 1960 darbesiyle açıldı. 22 Şubat 1962'de başlayan darbeler 21 Mayıs 1963 darbe teşebbüsleri, 12 Mart 1971 muhtırası, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat 1997 post-modern darbesi, 27 Nisan 2007 e-Muhtırası ile devam etti. Yeni neslin çok da aşina olmadığı, tarih kitaplarından okuduğu ve bir dönemin hala gözyaşlarıyla anlattığı darbe girişimleriydi bunlar. Takvimler 15 Temmuz 2016'yı gösterdiğinde ise Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) darbe kalkışması ile yaşandı. O gece "Bu ülkeyi bölemeyeceksiniz, vatan sahipsiz değildir" diyenlerin verdiği mücadele ile darbe girişimi engellenirken geride kanlı bir bilanço kaldı. Son dönemin en uzun 48 saatini yaşayan Türkiye o gece 248 şehit verdi, 2 bin 196 vatandaş ise yaralandı.

Şanlıurfa'da da Kurtuluş Savaşı'nda vatanda topraklarını savunan 12'lerin torunları milli birlik sevdasıyla sokaklara döküldü. Sabahlara kadar günlerce nöbet tutuldu. Aradan tam 3 yıl geçti. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı da darbeler ve yaşanılan acıları göstermek yeni nesli o zor günlere tanıklık etmek ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anlamlı bir mesaj vermek amacıyla bir video hazırladı.

Videoda AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ile 1960 darbesi ve sonrasında yaşanan karanlık günlere tanıklık eden Şanlıurfalı Mahmut amcanın gençlerle buluşması yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Nereden nereye" dediği süreci anlatan Mahmut amcanın "Allah bir daha o günleri göstermesin, çok yaşadık, çok ızdırap çektik" diyerek sesinin titrediği ve duygusal anlar yaşadığı o görüntüler izleyenleri derinden etkiledi.

YILDIZ: BÖLEMEYECEKSİNİZ

İl Başkanı Yıldız ise "Unutmayacağız, unutturmayacağız, kaybetmeyceğiz. O akşam başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın hainlere dediği gibi başaramayacaksınız, bu milleti bölemeyeceksiniz, vatanımızı böldürmeyeceğiz, bu fırsatı verdirmeyeceğiz" mesajı verdi.

Video çok sayıda beğeni topladı.

Özlem ÇELİK/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 19:20
YORUMLAR
Necmeddin
Necmeddin - 2 ay Önce

250 şehide Allahtan rahmet diliyorum.15 temmuzu yapanları planlayanları lanetliyorum.lakin on binlerce dindar masum saf temiz insan işinden oldu hapse girdi.artık görün bunları bu haksızlıklarada bir karşı duruş sergileyin.herşeyi siyasete alet etmeyin

NABİ TEKİNALP
NABİ TEKİNALP - 2 ay Önce

O gunleri inşAllah bir daha yaşamayız.

MEHMET SEVGİLİOĞLU
MEHMET SEVGİLİOĞLU - 2 ay Önce

Türk miletini bölmeye kimsenin gücü yetmez biznillah şehitlerimizi rahmetle anıyorum

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15