AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yıldız'dan 10 Kasım mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız "Atatürk bir milletin tarih sahnesine yeniden özne olmasının önünü açmıştır" dedi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yıldız'dan 10 Kasım mesajı
banner38

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Yıldız, 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal eden Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının başlattığı kurtuluşun diriliş ve yükselişle taçlandığını belirtti.

Başkan Yıldız mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “Adını dünya tarihine yazdıran büyük bir lider olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümünde özlem, saygı ve rahmetle anıyorum. Kurtuluş yıllarında aziz milletimize ve ordumuza liderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir milletin tarih sahnesine yeniden özne olmasının önünü açmıştır. Bugün Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş ve İstikbal için ortaya koyduğu eşsiz mücadeleyi 15 Temmuz’da milletimizle, yine Afrin’de, Cerablus’ta ve son olarak Barış Pınarı Harekâtında Mehmetçiğimizle ortaya koyduk. Gazi Atatürk'ün de belirttiği gibi Türkiye Cumhuriyeti ilebebet payidar olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden veren kahraman şehitlerimizi, Gazilerimizi ve İstiklal Mücadelemizi tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum."

AJANS URFA

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15