15 Temmuz Şehitleri adına futbol turnuvası düzenlenecek

Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 15 Temmuz Demokrasi şehitleri anısına düzenlenecek olan futbol turnuvasının protokolü imzalandı.

15 Temmuz Şehitleri adına futbol turnuvası düzenlenecek
banner38

Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü anlamlı bir etkinliğe imza atıyor.

15 Temmuz’da Fethullahçı Terör Örgütü tarafından yapılmak istenen darbe girişimine şehit olanların anısına öğretmenler arası futbol turnuvası düzenleniyor.

Bu kapsamda belediyeden yapılan açıklamaya göre Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında organize edilen turnuva öncesi protokol imzalandı. Eyyübiye Belediyesinde gerçekleşen protokol imza törenine Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir katıldı.

İlçe sınırları içinde bulunan okullarda görev yapan öğretmenler ağırlıklı olmak üzere, il genelinde de katılmak isteyenlerin yer alacağı turnuva öncesi konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, "Amacımız burada farkındalık oluşturup 15 Temmuz sürecini ve yaşananları asla unutturmamak. Bunun için de gerek sosyal projeler gerekse de başka çalışmalarla! 5 Temmuz Demokrasi şehitlerini unutturmamak“ dedi.

 

60 TAKIM KATILACAK

Turnuva hakkında da bilgiler veren Ekinci, "İlçemizdeki bütün öğretmenlerin katılacağı yine başka ilçelerden de bazı takımların katılacağı yaklaşık 60 takımın katılacağı halı saha futbol turnuvası düzenliyoruz. Katılan tüm takımlara başarılar diliyorum. Burada kim şampiyon olur ise olsun kazanan tabi ki milli irade olsun“ dedi. 

Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ise,  ‘’Amacımız 15 Temmuzu unutturmamak. Hiç unutmayacağız hiç unutturmayacağız.  Bu turnuvanın sonunda bir farkındalık oluşturmak hem de turnuva sonunda da Şehit ve Gazi çocuklarımıza bazı hediyeler vererek onların duygularına ortak olmak istiyoruz. Bu konuda bize her zaman olduğu gibi destek olan Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci’nin şahsında kendisine ve tüm çalışanlarını tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de daha güzel işlere imza atacağımızı ümit ediyorum” ifadelerini kullandı. 

AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 06:50
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15