Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Almanya’da Bakan'ın yanında slogan attı!

Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Necmeddin Sağlam, Almanya’daki fuarda Bakan Çavuşoğlu’nun konuşması esnasında “Kahrolsun faşizm, yaşasın Türkiye” şeklinde slogan atınca Bakan slogana müdahale etti.

Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Almanya’da Bakan'ın yanında slogan attı!
banner53

Almanya'nın başkenti Berlin'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı bakanlık standında Türkiye standlarını ziyaret etti ve ardından basın toplantısı yaptı.

Fuardaki basın toplantısına Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Necmeddin Sağlam’ın attığı slogan damgasını vurdu.

Türkiye'ye gelmek isteyen Almanları tatillerini geçirmek için Türkiye'ye davet eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bir kere daha Berlin'de düzenlenen ITB fuarında sizlerle beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Nazik daveti için Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı'ya çok teşekkür ediyorum. Almanya'yı, bu başarılı fuarı bir kere daha düzenledikleri için geleneksel hale gelen fuarı düzenledikleri için çok teşekkür ediyorum. Esasen dünya turizm borsası ITB'de belirlenir. Dolayısıyla Türkiye’deki turizmciler otel turizminden tutun da sağlık ve alternatif turizmde yatırım yapanlar ve seyahat acenteleri mutlaka gelir bu fuara katılırlar. Alman dostlarımızın da tatillerini yapmak üzere Türkiye'yi tercih etmelerinden biz büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu sabah dostum Sigmar Gabriel ile görüşmemizi ile baş başa görüşmemizde vurguladığımız gibi, Almanya’da yaşayan Türkler ve başta benim şehrim Antalya ve Alanya'da yaşayan Almanlar ve özellikle tatillerini geçirmek için Türkiye'ye gelen Almanlar Türkiye ile Almanya arasında bizim en önemli dostluk köprümüzdür. İlişkilerimize çok önemli katkılar sağlıyor. Bundan sonraki süreçte de bunun böyle olmasını arzu ediyoruz. Daha çok Alman dostumuzu tatillerini geçirmek için güzel ülkemize ve şehirlerimize davet ediyoruz. İstedikleri her şeyi bulabildiklerini zaten sayın bakanımız da vurguladı. Geleneksel Türk misafirperverliği ile dostlarımızı bekliyoruz.” diye konuştu.

 

BAKAN'DAN SLOGANA MÜDAHALE

 

Referandum gündemine de değinen Çavuşoğlu, Alman yönetiminin toplantılarını iptal ettiğini buna karşın ise ‘hayır’cılara her türlü desteği sunduğunu anlatırken, fuarda bulunan Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Necmeddin Sağlam, “Kahrolsun faşizm, yaşasın Türkiye” şeklinde slogan attı.

Bakan Çavuşoğlu da, Sağlam’a “Sakin ol basın toplantısı düzenliyoruz, miting değil” diyerek müdahale etti.  Toplantının ardından Sağlam, Bakan Çavuşoğlu ile sohbet ederken, açıklama esnasında heyecanını yenemediğini anlattı.

Adil HİLAL/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 08:18
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15