Ekinci'den flaş açıklama: Her baba yiğidin harcı değil!

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 5 yıllık icraatlarını değerlendirdiği toplantıda belediyenin toplam borcunu açıkladı. Ekinci, "Belediyenin ödemesi gereken rakam 45 milyon lira. Eksi 3 milyondan başlayıp, 190 milyonda olmak her baba yiğidin harcı değildir" dedi.

Ekinci'den flaş açıklama: Her baba yiğidin harcı değil!
banner38

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala, Eyyübiye Belediye Başkanı basının karşısına geçti ve geride kalan 5 yıllık çalışma ve icraatları değerledirdi.

Bir otelde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Ekinci, Eyyübiye Belediyesinin toplamda 45 milyon lira olduğunu açıkladı. Eyyübiye'ye kazandırdıkları arsa bedellerinin 236 milyon lira olduğunu aktaran Ekinci, Uğurlu Belediyesinden gelen 3 milyon lira borçla Eyyubiye Belediyesinin kurulduğunu dile getirdi.
 

'ÇOK GÜÇ ÇALIŞMALAR YAPTIK'

Ekinci, "Eyyübiye 380 bin nüfuslu bir ilçe ve buraya ödenen ödenekler kişi başına gönderiliyor. Burada bize destek verenlere göre değil, her bir bireyin hakkı olanı da alma gibi bir çabası var. 5 yıla  sığdırılması  çok güç çalışmalar yaptık. Eyyübiye nüfus bakımından Şanlıurfamızın en büyük ilçesi, Türkiye’nin en genç ilçesi. %83'ü gecekondu olan 62 bin ailenin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına  kayıtlı olduğu bir ilçe. Kamu binaları ve kamu hizmetlenmesi konusunda ötelenmiş ve ertelenmiş bir ilçeydi. Yeni kurulması hasebiyle de doğru bir başlangıç adına ekibimle beraber ciddi uğraşlar verdik" ifadelerini kullandı.

'HER BABA YİĞİDİN HARCI DEĞİL!'

Eyyübiye Belediyesini borç rakamlarını net olarak açıklayan Ekinci, "Eyyübiye Belediyesi sıfırdan kurulan bir belediye ve başladığımızda eksi 3 milyonda kuruldu. Bunun sebebi, Uğurlu Belediyesi'nin bize bağlanmasıyla gelen borç. Şu an ki borcumuz 45 milyon lira. Belediyeye kazandırılan arsa bedelleri 236 milyon TL. Belediyemiz  190 milyon arttı şu anda. Eksi 3 milyondan başlayıp, bu kadar hizmet üretilmiş hele hele temizlik giderinin olduğu bir yerde artı 190 milyonda olmak her baba yiğidin harcı değildir. Belediyenin ödemesi gereken rakam 45 milyon lira, Turkuaz şirketi sıfırdan kurulan bir şirket. Mal varlığı 32 milyon. Kazandırdığımız alanı bir kenara bıraksak bile eksi 10 milyon gibi bir rakam çıkıyor. Konut ve arsaları da kattığımız anda yaklaşık 200 milyon arttığını görüyoruz" sözlerine yer verdi.
 'BEN HİZMETİ TERCİH EDERİM'

Algıların oluşturulduğuna değinen Ekinci, "Gerek sayıştay raporları gerekse, başka şekillerde yapılan en incelemelerde, çok şükür bizi sıkıntıya sokacak hiçbir durum olmadı. Ortada kriterler olması lazım. Kriterlere göre çalışma hayatı sürdürülür. Ortada kabul edilir kriterler yoksa siz aday olmamayı bir şeye bağlayamazsınız. Aday gösterme konusu üreterek hizmetler mi, yoksa algının galip gelmesi mi buna bakma lazım. Bizim için algıyı iyi yönetip, hizmet üretmemek mi yoksa hizmet üretip algının oluşturulması mı? Ben hizmet üretmeyi tercih ederim" dedi. 

'MAKAM PEŞİNDE DEĞİLİZ!'

Aday olmamasına ilişkin açıklama yapan Ekinci, "Sizde biliyorsunuz ki bu memlekette ortaya bir duruş koyduğunuz zaman bunun bir bedeli vardır. Eğer ortaya bir duruş koyduysak o hamdolsun bizim için çok çok önemli. Netice de, her ne kadar yerel seçim olsa bile, siz başka bir partide aday olursanız, işte bakın demek ki siz makam peşinde olacaksınız. Bu söylediğim laflar sadece beni bağlar, diğer arkadaşları değil. Aday olmama sebebim, yakın çevremle de konuştuğum zaman geldiğimiz bir süreç ve ideoloji vardı. Bu duruşun gereği, olmak istediğimiz yerde durduk. Biz 10 yıllığına değil, 5 yıllığına seçildik" açıklamasında bulundu.

'ALLAH'A ŞÜKÜR BAŞIMIZ DİK'

Ekinci, konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Geriye döndüğümüz zaman pişman olacağımız belli hususlar vardır ama Allah'a çok şükür başımız dik olarak dolaşabiliyoruz. Bu memlekette yaşıyoruz, bu memlekette yaşamaya devam edeceğiz. Bu topluma aidiz, bu toplumun sıkıntılarının giderilmesi noktasına zaman zaman fikir de beyan edeceğiz, görev de alacağız. Ama hiçbir zaman başkalarının yaptığı gibi bardağın boş tarafından bakmayacağız."

Özlem DİKMEN/AJANS URFA

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 18:01
YORUMLAR
nimettarhan
nimettarhan - 3 ay Önce

eyyübiye de ne harcadın ki ne çalışma yapıldı ki Eksi 3 milyondan başlayıp, 190 milyonda olmak diyosun utanmadan konuşuyosun bide Eyyübiyee ne haldee dön bi bak afrika ülkeleri gibi şehir merkezinden 40 yıl geriden geliyolar ayıpp ayııpp... aAllah bu hakkı sizden çıkarsın inş...

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15