Bölgedeki aktörlere 'Uyuşmazlık yönetimi' anlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Bakanlığı tarafından yürütülen Avrupa Birliği’nin de destek olduğu çalışma kapsamında bölgede aktör olarak görev alan emniyet, sağlık çalışanları, din görevlileri, yerel basın mensupları ve yerel STK’lara Uyuşmazlık Yönetimi anlatıldı.

Bölgedeki aktörlere 'Uyuşmazlık yönetimi' anlatıldı
banner38

Milli Eğitim Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen Avrupa Birliği’nin de desteğiyle bölgedeki aktörlere Uzlaşmazlık Yönetimi hakkında seminer verildi. Bir otelde yapılan etkinliğe, bölge aktör olarak görev yapan farklı meslek gruplarında 50 kadar kişi katıldı.

 

UYUŞMAZLIĞIN TÜRLERİ ANLATILDI

Seminere katılan kişilere Eğitmen-Uzman olan Aylin Çelik tarafından 6 saat süren Uyuşmazlık Yönetimi hakkında bilgi verildi. Seminerde ise hedef kitlesi olarak emniyet, sağlık çalışanları, din görevlileri, yerel basın mensupları ile yerel sivil toplum kuruluşları hedef alındı. Seminerde Uzlaşmazlık Kavramı ve Türleri, uzlaşmazlık Yönetiminde Thomas Kilmann Yaklaşımı, Uzlaşmazlık Yönetiminde Arabulucu ve Temsilci Rolleri ve Arabulucu Olarak Uzlaşmazlığın Analiz Edilmesi gibi konularda eğitimler verildi. Sunum şeklinde yapılan eğitimde eğitmen tarafından konuyla ilgili sorular yönetildi ve cevaplar beklendi.

AJANSURFA

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 08:15
SIRADAKİ HABER

banner14

banner15