Urfa’da turizm için önemli adım! İmzalar atıldı

Turizminde hedef yükselten Büyükşehir Belediyesi, şehre gelen turistlerin her anlamda hizmet görebilmesi için Turizm Karşılama ve Enformasyon Bürosu kuruyor.

Urfa’da turizm için önemli adım! İmzalar atıldı
banner38

Şanlıurfa'nın turizmde hak ettiği payı alabilmesi için projeler üreten Büyükşehir Belediyesi, Balıklıgöl'ün hemen yanında yer alan iki katlı yapıyı Turizm Danışma Ofisine dönüştürüyor.

Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı'na (ŞURKAV) ait yerin Büyükşehir Belediyesine devri ile ilgili Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile protokol imzalayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, amaçlarının Şanlıurfa turizmini her geçen yıl daha da ileriye taşımak olduğunu söyledi.
 


Dünyanın en eski yerleşim yeri olan medeniyetler şehri Şanlıurfa'da yine dünyanın en büyük nekropol alanı içerisinde Turizm Karşılama ve Enformasyon Bürosu oluşturduklarını belirten Beyazgül, “Biz, Şanlıurfa'ya alt ve üst yapı hizmetlerinde olduğu kadar turizmin her aşamasında da en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Geleceği esas alarak attığımız adımların biri olan protokolümüz için Valimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bu alanı dönüştürdüğümüz zaman şehrimize gelen tüm turistler ofisimizden yararlanabilecekler. Turistler gerek turizm rotaları konusunda, kalacak yer ve gastronomi anlamında tüm yönlendirmelerden faydalanacaklar” diye konuştu.

Kısa zamanda faaliyete geçecek Turizm Karşılama ve Enformasyon Bürosunda yabancı dil bilen ve turizm konusunda deneyimli personeller görev yapacak.

AJANS URFA

YORUMLAR
EDESSA
EDESSA - 4 ay Önce

YAHU ALLAH AŞKINA 3 AY GEÇTİ DAHA Bİ ŞEY YAPAMADINIZ URFAYA. BİDE GURURLA SÖYLÜYORSUNUZ. MELEKETİ DAHA KAÇ KİŞİ HARCAYACAK MERAK EDİYORUM

SIRADAKİ HABER

banner14

banner15